Veikla

2024 metai – Balandis

Balandžio 17 d. pop šokių būrelio 1–4 klasių grupė Friends šauniai pasirodė XIII Vilniaus vaikų ir jaunimo klubų ir moksleivių namų festivalio „Mes – Vilniaus vaikai“ šokių dienos renginyje, kuris vyko Lenkų kultūros namuose.

2024 metai – Kovas

Dailės ir dizaino būrelių nariai su mokytoja Gitana prisijungė prie Klaipėdos Vitės progimnazijos organizuotos tarptautinės akcijos „Šalia mūsų, ne už sienos!“, skirtos pasaulinės autizmo supratimo dienos paminėjimui.

Kovo mėnesį Klube vyko Lazdynų skyriaus keramikos būrelio narių darbelių konkursas-paroda „Fantastinis gyvūnas“. Ačiū visiems vaikams, tėveliams, žiūrovams ir lankytojams, kurie aktyviai dalyvavo balsavime, išrinkdami konkurso nugalėtojus. Lėjos P. darbelis surinko daugiausiai taškų nominacijoje „Labiausiai patikęs gyvūnas“, Amelijos M. pirmavo nominacijoje „Fantastiškiausias gyvūnas“, o Kamilos S. – nominacijoje „Linksmiausias gyvūnas“. Sveikiname laimėtojas! Taip pat džiaugiamės puikiais visų konkurso dalyvių darbais.

Kovo 22 d. pop šokių būrelio 1–4 kl. grupės Friends nariai su mokytoja Greta dalyvavo respublikiniame šokių konkurse „Jump’24“ Vilniaus Tuskulėnų gimnazijoje. Vaikai labai šauniai pasirodė, pelnė „Komandiškiausio kolektyvo“ nominaciją. Sveikiname ir džiaugiamės!
Kovo 21 d. dainavimo būrelio nariai lankėsi Lazdynų bibliotekoje. Pabėgimo kambaryje vaikai azartiškai sprendė galvosūkius, o po to klausėsi Lietuvos paukščių balsų ir žaisdami Kahoot stengėsi atspėti, kuris tai paukštis 🐦🐦‍⬛🦉
Kovo 19 d. Justiniškių skyriuje paminėjome iš žiemojimo sugrįžtančių paukščių dieną. Čia mokytoja Monika sukvietė visus keramikos būrelio narius. Vaikai turėjo jau pabaigtus, savo nulipdytus barškučius ir švilpukus. Pamokoje dalyvavo ir dainavimo būrelio mokytoja Dalia, kuri supažindino su dar keletu instrumentų bei pamokė vaikus, kaip galima muzikuoti su savo pagamintais moliniais švilpukais ir barškučiais. Klasėje buvo daug juoko, istorijų, vaišių, muzikos garsų, taip pat ir daug paukščių, kuriuos vaikai piešė ir lipdė iš plastilino. Štai taip pasitikome pavasarį ir su juo grįžtančius paukščius!

Kovo 7 d. dainavimo būrelio narė Liepa K. su mokytoja Dalia dalyvavo pradinių klasių moksleivių festivalyje „Išdainuoju Vilnių“, kuris vyko A. Mickevičiaus bibliotekoje. Jaunoji festivalio komisija mūsų šauniajai solistei skyrė nominaciją „Moderni tradicinės dainos interpretacija“. Labai džiaugiamės!
Renginio organizatoriai: Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazija. Už nuotraukas dėkojame fotografui Linui Jonušui.

Anglų kalbos būrelio nariai (Lazdynų sk.) sveikina pavasarį! Vaikai paruošė pavasarinių eilėraščių parodėlę „Welcome Spring“ 🐦🌷

2024 metai – Vasaris

Vasario 28 d. Lazdynų skyriaus lietuvių kalbos būrelio nariai su mokytoja Lina dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose Lazdynų bibliotekoje. Dėkojame bibliotekininkei Rimai už labai įdomų pasakojimą apie lietuvių kalbą ir smagius žaidimus!

Vasario 13 d. Lazdynų skyriaus anglų kalbos, dailės ir dizaino būrelių nariai smagiai ir aktyviai atšventė Užgavėnes. Lašininių ir Kanapinių komandos azartiškai rungėsi virvės traukimo ir lankų mėtymo rungtyse. Surengėme ir kaukių madų šou 👹👺
Visas šventės nuotraukas galite pamatyti klubo Facebook puslapyje https://www.facebook.com/klubaslakstingala

Vasario 10 d. dainavimo būrelio narė Liepa K. dalyvavo ukulelininkų konkurse „Virš vaivorykštės ’24“, kuris vyko muzikos klube „Tamsta“. Liepa atliko dvi dainas. Džiaugiamės puikiu pasirodymu!
Vaizdo įrašą galite pamatyti čia: https://www.youtube.com/watch?v=43Zj_9AliOU
Renginio nuotraukos sudėtos šiame albume (fotografas Vytautas Dranginis): https://www.facebook.com/media/set/?vanity=Tamstaclub&set=a.800617875439262

Vasario 7 d. įvyko Justiniškių bibliotekos įkurto senjorų laisvalaikio šachmatų ir šaškių klubo atidarymas. Renginio partneriai – Vaikų klubo „Lakštingala“ Justiniškių skyrius. Iškilmingai perkirpus juostelę, bibliotekos lankytojai senjorai ir dailės bei rankdarbių būrelių nariai buvo pakviesti pažaisti šaškėmis, šachmatais, o taip pat – pasivaišinti vaišėmis.

Vasario 3 d. dainavimo ir keramikos būrelių nariai su mokytojomis Dalia, Monika, Raminta bei gide Lina vyko į ekskursiją į Latviją. Keliauninkai aplankė Rundalės rūmus ir Bauskės tvirtovę. Vaikams labai patiko puošnūs ir prabangūs Rundalės rūmai, kur susipažinome su Rokoko epochos stiliumi. Ekskursiją vedė gidas, vilkintis tipišku Rokoko stiliaus kostiumu. Vėliau aplankėme Bauskės tvirtovę, kuri mena net XIV amžių. Grįžome pavargę, bet kupini puikiausių įspūdžių.

Vasario 1-ąją pop šokių būrelio 1–4 kl. grupės nariai su mokytoja Greta lankėsi Lazdynų bibliotekoje. Čia vaikai dalyvavo edukacinėje pamokėlėje, kurios metu, žiūrėdami pažintinius filmukus, susipažino su įvairiais šokių stiliais, o paskui savo žinias smagiai pasitikrino viktorinoje.

2024 metai – Sausis

Sausio 31 d. Justiniškių skyriaus dailės būrelio nariai su mokytoju Andriumi lankėsi Elektronikos ir Technikos muziejuje. Vaikai apžiūrėjo unikalią Leonardo da Vinčio išradimų parodą, susidomėję klausėsi gido pasakojimų apie žymiojo menininko asmenybę, jo užrašus ir išradimus, kuriais mes naudojamės iki šiol.

Lazdynų skyriaus lietuvių kalbos būrelio kitakalbiams nariai ne ramiai mokėsi linksnių ir taisyklių, o darbščiai plušėjo tikrame prekybos centre! Vaikai gamino ir reklamavo savo prekes, rašė pavadinimus, nustatinėjo kainas bei sėkmingai prekiavo už šimtus, tūkstančius ir net milijonus eurų 🤓

2023 metai – Gruodis

Gruodžio 28 d. nemažas būrys vaikų susirinko „Karolinos“ boulinge susirungti draugiškame taiklumo turnyre. Šį kartą žaisti kvietėme Lazdynų skyriaus lietuvių kalbos, anglų kalbos ir dainavimo būrelių narius bei Justiniškių skyriaus dailės, rankdarbių, kompiuterinio raštingumo būrelių narius.

Būrelių užsiėmimų metu Klubo nariai smagiai paminėjo gražiausias žiemos šventes ir pasitiko atostogas 🤩☃️🎄

Keramikos būrelio (Lazdynų sk.) nariai su mokytoja Monika papuošė Klubą surengdami savo darbelių ir piešinių parodą „Žiema“ ❄️☃️

Lietuvių kalbos būrelio kitakalbiams nariai (Lazdynų sk.) dailiai užrašė lietuvių poetų sukurtus eilėraščius apie žiemą ir juos iliustravo. Ačiū vaikams už sukurtą šventinę nuotaiką 🎄

Pop šokių būrelio merginos dalyvauja nuotoliniame festivalyje „Kalėdos iš toli“. Tai yra nuostabus respublikinis renginys, leidžiantis pasidžiaugti vaikų sukurtomis šventinėmis akimirkomis.
Gražaus ir ramaus švenčių laukimo!

Vėlyvas ruduo ir žiemos pradžia – visuomet labai darbingas metas dailės ir dizaino būrelių nariams dėl įvairių konkursų bei parodų gausos. Pastaruoju metu vaikų pagaminti darbeliai dalyvavo šiuose konkursuose:
– tarptautiniame nuotoliniame mokinių meninės kūrybos konkurse „Kalėdinis atvirukas“.
– tarptautiniame 5–8 klasių mokinių kūrybinių darbų konkurse „Antrasis daiktų gyvenimas. Mąstau ir konstruoju“.
– Vilniaus miesto bendrojo lavinimo mokyklų moksleivių advento-Kalėdų tautosakos ir tautodailės konkurse „Leliumoj“.

Gruodžio 6 d. pop šokių būrelio 5–8 klasių grupės narės dalyvavo Vilniaus „Ąžuolyno“ progimnazijos Kalėdinės eglutės įžiebimo šventėje 🎄

2023 metai – Lapkritis

Lietuvių kalbos būrelio kitakalbiams (Justiniškių sk.) nariai mokėsi savarankiškai parašyti laišką Kalėdų seneliui bei surengė laiškų parodą 🎅

Gimnastikos būrelio nariai (Justiniškių sk.) mokėsi pažinti savo jausmus kartu su mokytoja Greta dalyvaudami respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų projekte „Pažink savo jausmus per fizinį aktyvumą“.

Lapkričio 20 d. anglų kalbos būrelio 3–4 kl. grupės nariai su mokytoja Lina lankėsi Lazdynų bibliotekoje. Vaikai labai entuziastingai rungėsi „Kahoot!“ viktorinoje, pasikartojo jau išmoktus žodžius bei taisykles, taip pat žaidimo pagalba išmoko ir keletą naujų. Ačiū bibliotekininkei Rimai už surengtą smagų ir įtraukiantį edukacinį užsiėmimą!

Šį rudenį Klubą pasipuošėme nuostabiais paveikslais! Juos ant drobės nutapė ir Klubui 50-mečio proga padovanojo 2023 m. pavasarį vykusio bendro Lazdynų ir Justiniškių skyrių projekto „Tapyti gali visi“ dalyviai su mokytojais Monika ir Andriumi.

Dainavimo būrelio pradinukų grupės nariai su mokytoja Dalia dalyvauja tarptautiniame integruotame muzikos ir dailės STEAM projekte „GARSIUKŲ FIESTA 2023“. Muzikinius instrumentus iš antrinių žaliavų pagamino keramikos būrelio nariai su mokytoja Monika.
Dainos vaizdo įrašą galite pamatyti paspaudę šią nuorodą: https://www.facebook.com/klubaslakstingala/videos/1038031864011954

Klube vyksta tikros muzikinių instrumentų dirbtuvės! Keramikos būrelio nariai padeda dainavimo būreliui pasiruošti dalyvavimui tarptautiniame integruotame muzikos, dailės – STEAM projekte „Garsiukų fiesta“, skirtame tarptautinei muzikos dienai paminėti 🥁🎻🎸🪗🎺🎷🪘

2023 metai – Spalis

Spalio 26 d. pop šokių būrelio nariai su mokytoja Greta ne tik šventė Heloviną, bet šiurpieji-linksmieji šokėjai su šokiu „Šokim kartu“ taip pat prisijungė ir prie Tarptautinės draugystės iniciatyvos „MATAU TAVE“.
#MatauTave2023 ir #SayHi2023 – ketvirtus metus iš eilės LRT kartu su Europos transliuotojų sąjungos (EBU) visuomeniniais transliuotojais jungiasi prie iniciatyvos „Matau tave“ („SayHi“), kuri kasmet sulaukia Lietuvos vaikų dėmesio ir įsitraukimo. Iniciatyvos tikslas – šokiu ir muzika puoselėti vaikų tarpusavio santykius ir priimti vieniems kitų skirtumus.
Šokio vaizdo įrašą galite pamatyti čia: https://www.facebook.com/klubaslakstingala/videos/1128095438171256

Spalio 26-ąją šiurrrpų Šiurpių kampelį įsirengė ir rankdarbių būrelio merginos su mokytoja Evelina 🧙‍♀️

Spalio 25 d. keramikos būrelio nariai su mokytoja Monika surengė tikrą „Rudenėlio šventę“ – aptarė Visų šventųjų, Vėlinių ir Helovino dienų prasmę, surengė moliūgų žibintų pjaustymo dirbtuvėles,  o molį ir glazūrą tam kartui iškeitė į pokštus bei gausias vaišes 🍭

Rankdarbių būrelio narės dalyvauja bendrame gerumo projekte su Jono Pauliaus II -ojo progimnazijos mokiniais bei organizacija „Žmonės Žmonėms“ . Tikime, kad šios mergaičių su meile paruoštos dovanėlės-staigmenėlės sušildys vienišų senolių, gyvenančių globos namuose, širdis ❤

Spalio 11–18 dienomis kūrybinį projektą „Mano mėgstamiausia(-s) muzikos grupė, atlikėjas arba kompiuterinis žaidimas“ įgyvendino ir Lazdynų skyriaus lietuvių kalbos būrelio kitakalbiams 4–6 kl. grupės nariai. Vaikai paruošė plakatus ir juos pristatė draugams. Buvo smagu 🙂

Už lango gelstant medžių lapams, Justiniškių skyriaus lietuvių kalbos būrelio kitakalbiams nariai dalyvavo literatūriniame projekte „Eilės auksiniam rudeniui“. Pasigrožėkime!

Spalio 3 d. Justiniškių skyriuje šurmuliavo rudens mugė, kurią organizavo Vilniaus centrinės bibliotekos Justiniškių skyrius kartu su Vaikų ir jaunimo klubu „Lakštingala“. Vaikai galėjo pasigrožėti gausiu ryškiaspalviu rudens derliumi, sužinoti įvairių uogų, vaisių ir daržovių pavadinimus, pasivaišinti. Lietuvių kalbos būrelio nariams labai patiko edukacinė pamokėlė apie vaistažolių naudą. Mugėje bibliotekos lankytojai, vaikai ir tėveliai galėjo įsigyti rankdarbių būrelio narių pagamintų įvairių aksesuarų – auskarų, apyrankių, sagių – bei keramikos būrelio narių pagamintų darbelių.

2023 metai – Rugsėjis

Pop šokių būrelio nariai su mokytoja Greta dalyvavo jau tradiciniu tapusiame respublikiniame projekte „MES ŠOKAM“. Tai vienas iš kasmet rugsėjo mėnesį vykstančios Europos sporto savaitės #BEACTIVE renginių.  Šiais metais projekto organizatoriai paruošė smagią, energingą choreografiją, skambant lietuviškos muzikos garsams.
Šokio vaizdo įrašą galite pažiūrėti čia: https://www.facebook.com/klubaslakstingala/videos/1488800825228625

Pasitikdami spalvingą rudenį, Lazdynų skyriaus dailės būrelio nariai su mokytoja Gitana paruošė tapybos darbų parodą „Rudenį pražydęs medis“, o dizaino būrelio nariai – karpinių parodą „Medis“. Kviečiame pasigrožėti vaikų darbeliais.

2023 metai – Birželis

Birželio 19–23 dienomis Klube šurmuliavo vaikų vasaros stovykla „Draugystė“, į kurią susirinko pradinių klasių moksleiviai iš įvairių būrelių. Laiką leidome aktyviai ir turiningai. Pirmadienį susipažinome, susidraugavome ir žaidėme įvairiausius žaidimus. Antradienį vykome į pažintinę ekskursiją į Trakų Vokės dvarą, kurios metu sužinojome dvaro istoriją, pasigrožėjome nuostabiu parku, architektūra bei dalyvavome meninėje knygų skirtukų iš džiovintų augalų gaminimo edukacijoje „Atgimstančio parko takais“. Trečiadienį mokėmės tapyti augalais, o paskuikojas mankštinome ir ištvermę lavinome turistiniame žygyje „Atrask Lazdynus“. Ketvirtadienį lankėmės Lietuvos nacionaliniame muziejuje, kur apžiūrėjome parodą bei dalyvavome edukacijoje  „Tradiciniai instrumentai atgyja“. Na, o penktadienį smagiai atšventėme Jonines – prisiminėme lietuvių liaudies papročius ir tradicijas, rinkome žolynus, rišome puokštes, pynėme vainikus, kūrėme vaidinimus, vaišinomės – tik per laužą dėl visa ko nešokinėjome 🙂
Stovyklos nuotraukų albumą galite pavartyti čia: https://www.facebook.com/media/set?vanity=klubaslakstingala&set=a.761036405811528
Linkime visiems Klubo nariams smagios vasaros!

Šį pavasarį sulaukėme labai malonios staigmenos – Klubas buvo nominuotas dalyvauti UAB „Pepco Lithuania“ vykdomoje dotacijų programoje „Pepcolandija“ https://pepcolandija.pepco.eu/
Gautą 1500 Eur paramą panaudojome prasmingai – birželio 17 d. suorganizavome Klubo nariams, tarp kurių buvo 30 proc. socialiai remtinų vaikų bei vaikų iš gausių šeimų, ekskursiją į Klaipėdą. Kelionės metu aplankėme laikrodžių muziejų, sužinojome laikrodžių istoriją, grožėjomės nuostabiais eksponatais. Puiki atrakcija buvo plaukti keltu į Smiltynę, o delfinų ir jūrų liūtų pasirodymas Delfinariume nepaliko nė vieno abejingo.
Dar kartą dėkojame Pepco už suteiktą paramą!
Kelionės nuotraukų galerija šiame albume: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.759300652651770…

2023 m. gegužės mėnesį Vilniaus vaikų ir jaunimo klubui „Lakštingala“ sukako 50 metų!
Jubiliejaus proga klube organizuojami įvairūs šventiniai užsiėmimai, renginiai, išvykos:
Gegužės 25 d. Justiniškių skyriuje vyko smagi šventė mažiesiems Klubo nariams. Renginio nuotraukas galite pamatyti šiame albume: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=klubaslakstingala&set=a.746946600553842
Gegužės 27 d. vyresnieji Justiniškių skyriaus nariai vyko į ekskursiją, kurios metu aplankė Molėtų technikos muziejų ir Glitiškių dvarą. Išvykos akimirkos čia: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=klubaslakstingala&set=a.746956230552879
Nuo gegužės 29 d. iki birželio 15 d. Lazdynų skyriuje vyksta visų būrelių šventinių užsiėmimų maratonas ir apdovanojimai ištikimiausiems Klubo nariams. Pasigrožėkime: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=klubaslakstingala&set=a.746968980551604
Birželio 6 d. pabendrauti ir pasidalinti prisiminimais rinkosi buvę Klubo mokytojai, o birželio 8 d. vyko buvusių Klubo ugdytinių susitikimas. Štai kaip dabar atrodo „Lakštingaloje“ užaugę vaikai: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=klubaslakstingala&set=a.756992269549275
Birželio 17 d.,
šeštadienį, Klubo nariai išsiruošė į Klaipėdą. Ekskursijos metu aplankėme laikrodžių muziejų bei stebėjome nuostabų delfinų pasirodymą Delfinariume. Labai nuoširdus ačiū UAB „Pepco Lithuania“, skyrusiems finansinę paramą kelionės organizavimui! Kelionės akimirkos: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=klubaslakstingala&set=a.759300652651770

 

2023 metai – Gegužė

Gegužės 30 d. šokių būrelio nariai su mokytoja Greta dalyvavo Ąžuolyno progimnazijos bendruomenės šventiniame renginyje „Pasitikime vasarą kartu“ 😊
Abiejų grupių šokių įrašus galima pamatyti čia: https://www.facebook.com/klubaslakstingala/videos/307890718233759

Gegužės 22 d. anglų kalbos būrelio nariai su mokytoja Lina išvyko papramogauti ir pašėlti į batutų parką „Skypark“. Buvo labai smagu!

Gegužės 11 d. pop šokių būrelio 1–4 kl. grupės užsiėmimo metu vyko šokio improvizaciniai pasirodymai. Vaikai pristatė savo kūrybos šokius, kuriuos vertino kviestinė komisija – buvusios ilgametės Klubo narės ir mokytojos Gretos „užaugintos“ šokėjos Agata, Livija ir Saulė. Komisija vertino šokėjų choreografinį pasirengimą, originalumą, sceninį įvaizdį, kūrybiškumą, artistiškumą. Visiems konkurso dalyviams buvo įteikti diplomai su nominacijomis bei saldžios dovanėlės. Ačiū mažiesiems šokėjams už pastangas ir įdėtą darbą!

2023 metai – Balandis

„Žingeiduko“ mokyklėlės nariai šauniai ir kruopščiai padirbėjo – pastatė namelius ir paruošė parodą 🏠

Pop šokių grupės „Okey“ narės dalyvauja respublikiniame projekte „MES ŠOKAM“, skirtame Tarptautinei šokio dienai, kuri minima balandžio 29-ąją.

Balandžio 25 d. lietuvių kalbos būrelio nariai su mokytoja Evelina dalyvavo kūrybiniame užsiėmime ,,Skaitau ir piešiu“ Justiniškių bibliotekoje. Vaikai klausėsi audio įrašo pagal Vytauto V. Landsbergio knygą ,,Kiškis Pranciškus be abejo“ ir atliko kūrybinį darbą.
Balandžio 12 d. Justiniškių skyriaus dailės būrelio nariai su mokytoju Andriumi lankėsi Lazdynų bibliotekoje. Edukacinės pamokėlės metu bibliotekininkė Rima pasakojo apie praeities žymius dailininkus, vaikai žiūrėjo videofilmą apie šiuolaikinį meną bei sprendė galvosūkius pabėgimo kambaryje.
Balandžio 5 d. vaikų ir jaunimo klubo „Lakštingala“ Justiniškių skyriuje vyko smagus jau tradiciniu tampantis renginys „Būrelių mugė“, skirtas visai Klubo bendruomenei. Velykiniais vaikų darbeliais papuoštoje fojė erdvėje šurmuliavo spalvinga rankdarbių mugė, vyko dainavimo būrelio ir Žvėryno gimnazijos ukulėlių ansamblio pasirodymas, vaikai vaišinosi saldainiais. Vyko atviros dailės, gimnastikos, kompiuterinio raštingumo būrelių pamokos. Viso renginio metu vaikai ir tėveliai galėjo sužinoti apie Lazdynų ir Justiniškių skyriuose veikiančius būrelius, iš anksto užsirašyti į norimus būrelius kitiems mokslo metams, susipažinti, pabendrauti su mokytojais.
Dėkojame visiems dalyviams ir svečiams už sukurtą puikią nuotaiką 🙂

2023 metai – Kovas

Kovo 24 d. šokių grupė „Okey“ su mokytoja Greta dalyvavo respublikiniame šokių konkurse „JUMP 2023“, kuris vyko Tuskulėnų gimnazijoje. Merginos pelnė „Plačiausios šypsenos“ nominaciją. Šaunuolės!

Kovo 18 d. linijinių šokių būrelio narės su mokytoja Viktorija dalyvavo Nacionalinėse linijinių šokių varžybose-festivalyje „Vilniaus taurė 2023“, kurios vyko Lenkų kultūros rūmuose. Mergaitės užėmė 1 vietą savo amžiaus (9-13 m.) kategorijoje ir buvo apdovanotos medaliais bei diplomais.

Kovo 15 d. dailės ir dizaino būrelių nariai su mokytoja Gitana lankėsi Litexpo parodų rūmuose vykstančioje Tarptautinėje Baltijos juvelyrikos parodoje „Amber Trip“. Vaikai pasigrožėjo papuošalais ir namų interjero aksesuarais iš gintaro, sidabro bei kristalų, apžiūrėjo gintaro gabalėliuose išlikusius gyvūnus/augalus, klausėsi menininkų pasakojimų apie papuošalų gamybą.

Gimnastikos pradmenų būrelio nariai su mokytoja Greta dalyvauja respublikinėje virtualioje ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų socialinėje akcijoje „Skirtingų kojinių šokis 2023“, kuria siekiama atkreipti dėmesį ir skatinti teigiamą bendruomenių požiūrį į žmones su Dauno sindromu. Akciją organizuoja Vilniaus lopšelis-darželis „Medynėlis“.
Šokio vaizdo įrašą galite pamatyti čia: https://www.facebook.com/klubaslakstingala/videos/533516895596515

Kovo 4 d. šokių grupės „Okey“ narės su mokytoja Greta atstovavo Klubą respublikiniame šokių kompozicijų konkurse-festivalyje „Šypsenų vaivorykštė 2023“, kuris vyko Trakų kultūros centre. Jų šokis „No Lie“ pelnė sportiškiausio šokio nominaciją. Šaunuolės, merginos!

2023 metai – Vasaris

Vasario 21 d. Klubo nariai dalyvavo Taikos bendruomeninės organizacijos surengtoje Užgavėnių šventėje. Pasipuošę tradicinėmis pačių pasigamintomis kaukėmis, į Žiemos išlydėtuves gausus vaikų būrys sugužėjo ne tik iš Justiniškių, bet atvyko net ir iš Lazdynų skyriaus. Buvo smagu!

Gimnastikos pradmenų būrelio (Justiniškių skyriaus) nariai jungiasi prie Rokiškio rajono Kamajų Antano Strazdo gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus organizuojamos respublikinės virtualios šokio akcijos „Ir subėgo daug sniegenių“ ⛄⛄⛄
Šokio vaizdo įrašą galite pamatyti paspaudę šią nuorodą: https://www.facebook.com/klubaslakstingala/videos/616020793687319

Vasario 15 d. dailės ir dizaino būrelių nariai su mokytojais Gitana ir Andriumi vyko į Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje veikiančią interaktyvią parodą „Gedimino miestas“. Ekskursijos metu gidė vaikams papasakojo apie Gediminą ir apie Vilniaus miesto atsiradimą. Vaikai galėjo piešti/rašyti laiškus, įveikti bokšto tunelį, pagulėti ir paskaityti knygas Gedimino lovoje, sudėlioti paveikslėlius-mozaikas, „pasivažinėti“ mašinėlėmis Vilniaus gatvių žemėlapiu.
Po edukacinės ekskursijos visi dar aplankė ir Vilniaus Rotušėje vykstančią tapybos darbų parodą.

Artėjant Vasario 16-ąjai, Klubo nariai sveikino Lietuvą su švente, nepamiršdami ir šiais metais viską apjungiančios Vilniaus 700 metų jubiliejaus nuotaikos 💛💚❤
Rankdarbių būrelio narės pagamino įspūdingo dydžio Gedimino pilies maketą, pop šokių būrelio narės dalyvavo šventiniame koncerte „Ąžuolyno“ progimnazijoje, o Lazdynų skyriaus lietuvių kalbos būrelio nariai paruošė savo rankų darbo atvirukų parodą „Jaunas mūsų miestas Vilnius“.

2023 metai – Sausis

Sausio 25 d. Justiniškių skyriuje iškilmingai atidaryta meninio-kūrybinio projekto, skirto Vilniaus 700 metų sukakčiai paminėti, konkursinių darbų paroda „Dovana Vilniui“. Projekte-konkurse dalyvauja Klubo „Lakštingala“ dailės ir dizaino būrelių, „Žingeiduko“ mokyklėlės nariai bei Žirmūnų vaikų ir jaunimo klubo meninių dirbtuvių būrelio nariai.
Paroda veiks iki vasario 16 dienos. Kviečiame apsilankyti!

Sausio 10-12 dienomis dailės ir dizaino būrelių nariai su mokytoja Gitana lankėsi menų studijoje „Artoteka“. Vaikai dalyvavo edukacinėse programose „Muilo gamyba“ bei „Batika“. Pasisėmę teorinių žinių, visi kibo į darbą: vieni grįžo namo nešini pačių pasigaminto kvapnaus muilo gabalėliais, kiti – savomis rankomis išmargintais pirkinių maišeliais.
Sausio 12 d. rankdarbių būrelio narės Justiniškių bibliotekoje priėmė ir sėkmingai įveikė dėlionės „Gedimino laiškas“ iššūkį 🧩
#Vilniui700 #dėlionėGediminolaiškas🗞🧩

 

2022 metai – Gruodis

Gruodis Klube, kaip ir kasmet, buvo kupinas šventinio šurmulio – pasipuošusių vaikų, šypsenų, skambaus juoko, dainų, žaidimų, palinkėjimų, saldžių vaišių. O Justiniškių skyriaus anglų kalbos, lietuvių kalbos, rankdarbių ir kompiuterinio raštingumo būrelių nariai netgi susirungė draugiškame boulingo turnyre.
Ačiū visiems už gerą nuotaiką ir už tai, kad esate kartu!

Klube vyksta keramikos būrelio narių darbų paroda-konkursas „Fantastinis gyvūnas“. Kviečiame pasigrožėti puikiais spalvingais vaikų kūriniais!

Baltą ir speiguotą gruodžio 17-osios naktį grupė vyresnių Klubo narių, lydimi mokytojų, išvyko į Kalėdinę savaitgalio kelionę po Lenkiją. Ekskursijos metu buvo aplankyti 3 miestai: Sopotas, Gdanskas ir Torūnė.
Sopote vaikai pasivaikščiojo po Baltijos jūros skalaujamą senamiesčio promenadą, apžiūrėjo keletą vietinių įžymybių, tarp jų ir Kreivąjį namą bei Grand hotel viešbutį, kuriame visais laikais mėgo apsistoti įvairūs žymūs žmonės.
Gdanske visi grožėjosi Kalėdoms išpuošto miesto vaizdais, architektūra, o patys drąsiausi galėjo pasigėrėti ir gotikine miesto panorama, atsiveriančia nuo Švč. Mergelės Marijos bazilikos bokšto viršūnės, į kurią veda net 400 laiptelių!
Pakeliui namo aplankėme meduoliais kvepiančią Torūnę – viduramžius menantį miestą, kuris nebuvo sugriautas net per karą, tad išlikusios visos autentiškos bažnyčios, namai, gatvelės.
Namo visi grįžo labai pavargę, tačiau kupini puikiausių įspūdžių 🙂

Jau tapo gražia Klubo tradicija kiekvieną gruodį pasveikinti senjorus su artėjančiomis Šv. Kalėdomis. Šiais metais didžiulę šūsnį vaikų pagamintų šventinių atvirukų patikėjome Lazdynų „Ryto“ bendruomenės renginio „Magiškos Kalėdos Lazdynuose“ organizatoriams – jie pasirūpins, kad mieli ir nuoširdūs vaikų darbeliai pasiektų adresatus.
Ačiū visiems gerumo akcijoje dalyvavusiems Lazdynų ir Justiniškių skyrių dailės būrelių nariams bei jų mokytojams – Gitanai ir Andriui 🎄❄⛄

Gruodžio 9 d. Klube vyko jauki muzikinė popietė. Dainavimo būrelio nariai, drauge su viešniomis iš Žvėryno gimnazijos ukulėlių ansamblio, kuriam taip pat vadovauja mokytoja Dalia, kartu grojo, dainavo, dalinosi patirtimi, įspūdžiais, vaišinosi ir puikiai leido laiką 😊 Štai keletas renginio akimirkų:

Gruodžio 2 d. Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vyko Vilniaus etninės kultūros centro organizuoto tradicinio Vilniaus miesto moksleivių advento–Kalėdų tautosakos ir tautodailės konkurso „Leliumoj “ dalyvių koncertas ir tautodailės darbų paroda. Šiame renginyje Klubą šauniai atstovavo dainavimo būrelio nariai Raminta, Aretė, Smiltė ir Ugnius su mokytoja Dalia, o parodos ekspozicijai skirta eglutė pasidabino ir dizaino būrelio narių gamintais Kalėdiniais žaisliukais.

Rankdarbių būrelio narės su mokytoja Evelina dalyvauja Sostinės vaikų ir jaunimo centro organizuojamame Kalėdiniame konkurse-akcijoje „Prikelk daiktą antram gyvenimui“. Džiaugiamės gražiais mergaičių darbeliais ir linkime sėkmės! 🥰

2022 metai – Lapkritis

Lapkričio 29 d. keramikos būrelio nariai su mokytojomis Monika ir Lina lankėsi galerijoje „Arka“ vykstančioje Vilniaus keramikos meno bienalėje „(Al)chemija“. Vaikai grįžo kupini puikių įspūdžių 🙂

Lazdynų skyriaus dailės būrelio narių sukurti atvirukai dalyvauja Tarptautiniame meninės kūrybos konkurse „Kalėdinis atvirukas“ 🎄❄⛄

Lapkričio 25 d. Lazdynų bibliotekoje apsilankė ir dainavimo būrelio nariai su mokytoja Dalia. Vaikai ir padainavo, ir pažaidė edukacinį žaidimą Kahoot! Pralaimėjusių nebuvo, nes visi sužinojo ką nors naujo apie muzikos instrumentus ir Kalėdas. Pati smagiausia savaitgalio pradžia! Dėkojame bibliotekininkei Rimai ir visam bibliotekos kolektyvui už nuostabią draugystę ir kaip visuomet šiltą priėmimą 🤩

Lapkričio 17 d. smagus būrys meninių būrelių narių, lydimi direktorės Larisos ir mokytojos Gitanos, išvyko į pažintinę-edukacinę ekskursiją į Ukmergę bei jos apylinkes. Vaikai apžiūrėjo miestą, apsilankė Užulėnio dvare, Užugirios mokykloje. Kelionės pabaigoje visi noriai dalyvavo kvapnioje ir skanioje edukacinėje pamokoje „Šakočio kepimas“.

Klube vyksta dizaino būrelio narių meninių darbelių paroda „Lapas“. Kviečiame pasigrožėti 🍁🍂

Lapkričio 5 d. linijinių šokių būrelio narės Armita ir Margarita, lydimos mokytojos Viktorijos, dalyvavo kasmetinėse tarptautinėse linijinių šokių varžybose „Lithuanian Open 2022“, kurios vyko Lenkų kultūros rūmuose. Šokėjos puikiai pasirodė –  pradedančiųjų lygio 10–13 m. vaikų grupėje atitinkamai užėmė 1 ir 2 vietas. Džiaugiamės mergaičių debiutu ir didžiuojamės pasiekimais!

Lapkričio 3 d., tęsdami gražią bendradarbiavimo tradiciją, Lazdynų bibliotekoje apsilankė ir Lazdynų skyriaus šokėjai su mokytoja Greta bei Justiniškių skyriaus anglų kalbos būrelio nariai su mokytoja Jelena. Vaikai susipažino su biblioteka, apžiūrėjo parodą ir pabėgimo kambarį, pažaidė smagų internetinį žaidimą „Kahoot!“.

2022 metai – Spalis

Spalio 31 d. Klube ne tik draugiškai smagiai šėliojo, vaišinosi, bet ir turiningai-kūrybingai darbavosi anglų kalbos bei keramikos būrelių nariai 🙂

Spalio 27 d. mažieji pop šokių būrelio nariai užsiėmimą paįvairino smagiais ir šiurpiais Helovyno pokštais 🎃

Pop šokių būrelis tradiciškai dalyvauja kasmetinėje tarptautinėje iniciatyvoje „Matau tave“, kuri primena, kad visi esame SKIRTINGI ir galime gerai SUTARTI. Būrelio nariai nuotaikingai sušoko projekto šokį pagal dainą „Vienintelis toks“ #MatauTave2022 ir #SayHi.
Šokio vaizdo įrašą galite pamatyti paspaudę šią nuorodą: https://www.facebook.com/100057155272161/videos/3260393217532347

Sužinoję, kaip čia smagu ir įdomu, spalio 25 d. į puikiąją Lazdynų biblioteką atkeliavo ir lietuvių kalbos būrelio nariai iš Justiniškių skyriaus. Spėjome ir pabėgimo kambario galvosūkius išspręsti, ir dokumentinį filmą pažiūrėti. Vaikai ir mokytojos liko sužavėti, parsivežė tik pačius geriausius įspūdžius ir emocijas 😍

Spalio 18 ir 20 dienomis Lazdynų bibliotekoje lankėsi dizaino ir dailės būrelių nariai su mokytoja Gitana. Bibliotekininkė Rima surengė puikius edukacinius užsiėmimus: su dizaino būrelio vaikais kalbėjosi apie tai, kaip ir kodėl daiktai tarnauja mums, pokalbį iliustravo įdomių ir neįprastų daiktų pavyzdžiais. Paskui visi drauge lipdė žvakides iš rudens lapų. Su mažaisiais dailininkais nagrinėjo spalvų teorijos pagrindus, modernųjį meną, peizažą, o po to vaikai piešė ir klijavo savo medį.

Spalio 17 d. anglų kalbos būrelio nariai svečiavosi Lazdynų bibliotekoje – žiūrėjome gilų ir verčiantį susimąstyti dokumentinių filmų festivalio „Nepatogus kinas“ programoje dalyvaujantį režisieriaus Simon Lereng Wilmont filmą „Namai iš šukių“ (A House Made of Splinters).

2022 metai – Rugsėjis

Rugsėjo 29 d. dainavimo būrelio nariai su mokytoja Dalia lankėsi Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje. Vaikai apžiūrėjo ekspozicijas, pasidžiaugė smagia animacijos paroda.

Lazdynų skyriuje anglų kalbos būrelį lankantys antrokai bei trečiokai-ketvirtokai bendromis jėgomis pasigamino spalvingą ir smagų žodynėlį 🙂
Rugsėjo 23 d. Pop šokių būrelio merginos dalyvavo „Taikos bendruomeninės organizacijos“ surengtoje „Rudens šeimų šventėje“ Justiniškėse. Dėkojame organizatoriams už kvietimą!
Mokytojos Gretos vadovaujamas POP Šokių kolektyvas „Okey“ tradiciškai dalyvauja respublikiniame projekte „MES ŠOKAM“, skirtame Europos sporto savaitei #BEACTIVE
Šių metų bendro šokio choreografiją pagal Elton John dainą ”I’m still standing“ sukūrė Vilija Jakubauskė. Kviečiame pasigrožėti ir kartu pajudėti!

Rugsėjo 14 d. Justiniškių skyriaus dailės būrelio nariai su mokytoju Andriumi smagiai paminėjo Rudens derliaus šventę 🍎🍏🍐

Vaikučius, tėvelius, mokytojus ir visus visus Klubo bendruomenės narius sveikiname su Mokslo ir žinių diena! Linkime sėkmingų ir sklandžių mokslo metų 🙂

2022 metai – Birželis

Birželio 13–23 dienomis Klubą lankantiems 2–4 klasių moksleiviams buvo suorganizuota vasaros stovykla „Draugystė“. Stovyklauti stengėmės aktyviai ir prasmingai: vaikai šoko, sportavo, žaidė boulingą, ėjo į turistinį žygį, išbandė įvairius muzikos instrumentus, demonstravo savo talentus, piešė, vyko į pažintines ekskursijas į Trakų Vokės dvarą bei Valdovų rūmus, dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose, kūrė spektaklius, patys režisavo ir vaidino, mokėsi pinti žolynų vainikus Joninių šventei, žaidė, draugavo, vaišinosi… Ačiū stovyklos dalyviams už aktyvumą ir puikią nuotaiką!
Linkime visiems Klubo nariams smagios vasaros!
Smagiausias stovyklos akimirkas galite pamatyti šiuose Facebook albumuose: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.513355100579661&type=3 ir https://www.facebook.com/media/set/?set=a.513371517244686&type=3

Birželio 9 d. Vilniaus lenkų kultūros namuose įvyko XII Vilniaus vaikų ir jaunimo klubų, moksleivių namų festivalio „Mes – Vilniaus vaikai“ baigiamasis renginys. Meno būrelių narės dalyvavo vaikų darbelių mugėje, o merginų duetas Miglė ir Goda atstovavo klubą baigiamajame koncerte. Džiaugiamės, kad šių metų festivalyje dalyvavo itin gausus klubo atstovų būrys: 8 dainavimo būrelio nariai, 18 šokėjų, 12 rankdarbių kūrėjų ir 18 dailininkų, iš kurių 6 tapo laureatais ir buvo apdovanoti laureato diplomais. Už vaikų paruošimą padėkas gavo 8 Klubo mokytojai. Dėkojame organizatoriams už puikius festivalio renginius!

Birželio 1 d. pirmąjį konkurso atrankos etapą įveikę dailės būrelio nariai su mokytoja Gitana dalyvavo XII festivalio „Mes – Vilniaus vaikai“ piešinių parodos atidaryme Vilniaus Karininkų ramovėje.

2022 metai – Gegužė

Gegužės 31 d. Klube atidaryta dailės būrelio narės Likos D. personalinė piešinių paroda. Kviečiame pasigrožėti puikiais darbais ✏🎨

Gegužės mėnesį Klube vyko bendras Lazdynų ir Justiniškių skyrių keramikos būrelio narių darbelių konkursas „Puodelis“. Susumavę aktyviai balsavusių vaikų, tėvelių ir Klubo svečių balsus, skelbiame nugalėtojus:
I vietą nepavejamai laimėjo Beatričė R.
II vietą, surinkusios po vienodą taškų skaičių, draugiškai pasidalino Arina U. ir Gintarė M.
III vietą žiūrovai paskyrė Ievai Sh.
Sveikiname!

Gegužės 30 d. jaunesnieji anglų kalbos būrelio nariai su mokytoja Jelena dalyvavo smagiame ir azartiškame edukaciniame užsiėmime Lazdynų bibliotekoje 🤓

Gegužės 25 d. šokių būrelio nariai su mokytoja Greta dalyvavo Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo klubų, moksleivių namų XII festivalio „Mes – Vilniaus vaikai“ Šokių dienos renginyje, kuriame atliko 3 šokius:
1) „Diskoteka gatvėje“, grupė „OKEY“
2) „Šokio ritmu“, mišri abiejų kolektyvų grupė
3) „Fejerverkai“, grupė „Friends“

Gegužės 19 d. merginų dueto narės Miglė ir Goda atstovavo Klubą Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazijos organizuotame Mažajame ukulelių festivalyje „Pietų muzika“. 

Gegužės 18 d. dainavimo būrelio nariai su mokytoja Dalia dalyvavo Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo klubų, moksleivių namų XII festivalio „Mes – Vilniaus vaikai“ Dainų dienos koncerte 😊

Gegužės 17 d. Justiniškių skyriaus keramikos būrelio nariai vyko į pažintinę-edukacinę ekskursiją į tikras keramikos dirbtuves. Vaikai sužinojo keramikos paslapčių, apžiūrėjo prietaisus, pamatė, kaip gimsta moliniai dirbiniai bei savo rankomis pasigamino po keramikos darbelį. Ačiū mokytojui Pauliui, kad priėmė į svečius!

Gegužės 12 d. gausus Klubo meninių būrelių narių būrys išvyko į pažintinę-edukacinę ekskursiją į Žiežmarius ir Kaišiadoris. Pirmiausia apsilankėme Žiežmarių sinagogoje: vaikai sužinojo didžiausios medinės sinagogos visoje Europoje istoriją, apžiūrėjo menininko Aivaro Jonykos tapybos darbų parodą, pamatė nebyliojo kino seansą, kurį vėliau galėjo patys pamėginti įgarsinti muzikiniais instrumentais. Dainavimo būrelio nariai pradžiugino visus keliomis dainomis. Po viešnagės Žiežmariuose nuvykome į Kaišiadorių kultūros centrą, kur vaikų laukė nuostabi edukacinė programa su labai smagiais judriaisiais etnografiniais žaidimais, piešimo konkursu Kultūros centre veikiančios parodos „Eiliuotos akimirkos“ motyvais ir netgi prizais. Kelionę vainikavo gido vedama ekskursija ir apsilankymas Kaišiadorių geležinkelio stotyje – didingame pastate, laikomame labai svarbia ir neatsiejama miesto istorijos dalimi.
Nuoširdžiai dėkojame Kaišiadorių kultūros centro darbuotojams už šiltą priėmimą, puikią kultūrinę programą ir lankstumą operatyviai taikantis prie nenuspėjamų oro sąlygų ❤
Ekskursijos akimirkas galite rasti šiame nuotraukų albume: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=klubaslakstingala&set=a.488162356432269

2022 metai – Balandis

Balandžio 29 d. šokių kolektyvas ,,Okey“ dalyvavo respublikiniame projekte ,,MES ŠOKAM“, skirtame Tarptautinei šokio dienai paminėti. Organizatoriai: Šokių studija „Šokantys bateliai“.

Balandžio 25 d. Klube vyko įdomus edukacinis užsiėmimas „Žvilgsnis į animaciją“. Kruopštumo ir kantrybės reikalaujančio meno paslaptimis su vaikais dalijosi Dailės akademijos studentė Vakarė. Išklausę trumpą teorinę pamokėlę, vaikai kibo į darbą – paruošė kadrus trims skirtingiems animaciniams vaizdeliams, kurie bus sumontuoti specialiomis programomis. Ir tik tuomet visi galės pamatyti, ką pavyko sukurti.

Balandžio 13 d. vaikų ir jaunimo klubo „Lakštingala“ Justiniškių skyriuje vyko smagus renginys „Būrelių mugė“, skirtas visai Klubo bendruomenei. Velykiniais vaikų darbeliais papuoštoje fojė erdvėje šurmuliavo spalvinga rankdarbių mugė, skambėjo dainavimo būrelio dainos, vaikai vaišinosi saldainiais. Dailės kabinete visi norintys buvo kviečiami piešti, o mėgstantys pajudėti galėjo prisijungti prie gatvės šokių bei gimnastikos pamokėlių. Viso renginio metu vaikai ir tėveliai galėjo sužinoti apie Lazdynų ir Justiniškių skyriuose šiuo metu veikiančius bei planuojamus būrelius, iš anksto užsirašyti į norimus būrelius kitiems mokslo metams, susipažinti, pabendrauti su mokytojais.
Dėkojame visiems dalyviams ir svečiams už sukurtą puikią nuotaiką 🙂

2022 metai – Kovas

Kovo 29 d. Klube iškilmingai atidaryta dailės būrelio narių – sesučių Lėjos ir Liepos – piešinių ir tapybos darbų paroda. Kviečiame apsilankyti.

Pasitikdami Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Klubo Justiniškių skyriaus dailės, lietuvių kalbos ir „Žingeiduko“ mokyklėlės nariai dalyvauja „Taikos bendruomeninės organizacijos“ ir Justiniškių seniūnijos organizuotoje vaikų darbelių parodoje „NEPRIKLAUSOMI KARTU!“.

Kovo 10 d. šokių kolektyvo „Okay“ nariai sėkmingai atstovavo Klubą šokių kovose „Street Dance Rhythm 2022“, kurios vyko Vilniaus P. Vileišio progimnazijoje.
Laimėjome 1-ą vietą! O Luka buvo pripažinta geriausia komandos šokėja bei apdovanota taure!

Kovo 9 d. keramikos būrelio nariai su mokytoju Pauliumi lankėsi Lazdynų bibliotekoje. Vaikai pasigrožėjo šiuo metu bibliotekoje veikiančia menininkės Ina Ja molio dirbinių ir tapybos darbų paroda, išmėgino jėgas Pabėgimo kambaryje, kino salėje pažiūrėjo filmą apie keramikos degimo technikas, sužaidė Kahoot žaidimą, pavartė naujausias vaikiškas knygeles. Dėkojame bibliotekininkei Rimai už šiltą priėmimą, įdomius pasakojimus ir kantrybę 🙂

Kovo 5-osios, šeštadienio, rytą šiuolaikinių šokių būrelio nariai su mokytoja Greta išvyko į Trakus – ten dalyvavo respublikiniame šokių kompozicijų konkurse-festivalyje „Šypsenų vaivorykštė 2022“.  Mokytojos sukurta žaisminga choreografija bei vaikų įdėtas kruopštus darbas ir pastangos neliko nepastebėti: vyresnėlių kolektyvo „Okay“ šokis „Diskoteka“ pelnė Jaunatviškiausio šokio nominaciją, o mažųjų kolektyvo „Friends“ šokis „Fejerverkai“ buvo pripažintas Sportiškiausiu.
Šaunuoliai!

Kovo 1 d. Klube atidaryta dailės būrelio narės Vakarės K. personalinė piešinių paroda. Kviečiame pasigrožėti puikiais darbais ✏🎨

2022 metai – Vasaris

Vasario mėnesį Klubas gyveno viena bendra tema – „Meilė“. Vaikai prisiminė, koks neišmatuojamas šis žodis, neturintis nei pradžios, nei pabaigos ❤
…Tėvynei, šeimai, draugams, mokytojams, menui, gyvūnams, gamtai… Širdelės, šypsenos, atjauta, rūpestis, paguoda, palepinimas karštos arbatos puodeliu šaltą žiemos dieną…

Linkime Jums visiems gražios Lietuvos valstybės atkūrimo šventės 🇱🇹 💛💚❤️

2022 metai – Sausis

Su gimtadieniu, mylimas Vilniau!
Sausio mėnesį visi Klubo nariai ruošė Vilniui pačias gražiausias 699-ojo gimtadienio dovanas.
Keramikos būrelis lipdė ir dekoravo medalius bei sostinės simbolius. Dizainerės pynė sapnų gaudykles Gedimino sapnui gaudyti. Mažieji „Žingeidukai“ piešė Gedimino pilį, o dailininkai netgi ją pastatė iš panaudotų pakuočių.
Dėkojame visiems vaikams, mokytojams ir bendruomenės nariams už kūrybiškumą ir aktyvų dalyvavimą bendroje teminėje veikloje ☺

Kuo lėlių teatras ypatingas ir skiriasi nuo kitų menų? Kokie yra teatrinių lėlių tipai? Kaip atsirado žodžio „marionetė“ pavadinimas? Kokie garsūs režisieriai ir dailininkai kūrė spektaklius Vilniaus teatre „Lėlė“? Kaip namų sąlygomis padaryti lėlę? Atsakymus į visus šiuos klausimus jau žino dailės ir dizaino būrelių nariai, su mokytoja Gitana sausio 11 d. popietę apsilankę „Gyvajame lėlių muziejuje“.  Muziejuje saugomi ir eksponuojami nebevaidinamų „Lėlės“ spektaklių turtai: daugybė lėlių, kaukių, scenografijos elementų. Taip pat yra saugomi ir keli išskirtiniai eksponatai, sukurti ne „Lėlėje“: tai lietuvių profesionalaus lėlių teatro pradininko Stasio Ušinsko marionetės.
Ačiū gidui Rimui Driežiui už be galo įdomią ekskursiją ir smagiai bei žaismingai atskleistas lėlių teatro paslaptis.

Rudens pabaigoje Klube suorganizavome labai rimtą ir solidų piešinių konkursą „Mano mylimiausias gyvūnas“, kuriame pakvietėme dalyvauti mažuosius dailės būrelio narius, „Žingeiduko“ mokyklėlės vaikučius ir Lazdynų bei Justiniškių mikrorajonų lopšelių-darželių auklėtinius. Vaikai įdėjo daug kruopštaus darbo, tad visą lapkritį ir gruodį galėjome grožėtis gausia linksmų ir spalvingų gyvūnų paroda. Tiems, kas nespėjote ar neturėjote galimybės aplankyti konkursinių darbų parodos, visus darbelius sudėjome į šį albumą: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.391723042742868&type=3
Dėkojame visiems dalyviams ir juos paruošusioms auklėtojoms, mokytojams!
Komisijos sprendimu laureatais tapo:
4–5 m. amžiaus grupėje: Rugilė P. – I vieta, Paulius B. – II vieta, Lavinas A. – III vieta.
6–7 m. amžiaus grupėje: Augustas V. – I Vieta, Silvija S. – II vieta, Emilija S. – III vieta.
Daugiausiai žiūrovų balsų pelnė: Mykolas S. (4–5 m.) ir Dija R. (6–7 m.).
Sveikiname nugalėtojus!

2021 metai – Gruodis

Džiaugiamės gražiu ir glaudžiu bendradarbiavimu su Justiniškių seniūnija, mikrorajono bendruomene bei asociacija „Taikos bendruomeninė organizacija“.  Klubo nariai mielai dalyvavo Kalėdinių žaisliukų iš antrinių žaliavų gaminimo konkurse, o po to padėjo jais padabinti Justiniškių eglutes 🎄🎄🎄

Truputį stabtelėkime ir mintimis sugrįžkime keletą žingsnelių atgal – būtinai privalome pasveikinti bendro Lazdynų ir Justiniškių skyrių dailės būrelių narių piešinių konkurso „Auksinis ruduo“ laureatus! Mokytojų Gitanos ir Andriaus ugdytiniai konkursui iš viso pateikė net 46 darbus, tad nugalėtojus išrinkti buvo išties nelengva. Dėkojame visiems dalyviams už puikius piešinius.
Lazdynuose prizines vietas laimėjo: Lėja P. – I vieta, Amelija D. – II vieta, Lika D. – II vieta, Viktorija K. – III vieta.
Justiniškėse prizines vietas laimėjo: Elžbieta B. – I vieta, Kristina A. – I vieta, Iveta G. – II vieta, Elada A. – II vieta, Agnė J. – II vieta, Sofija N. – III vieta.
Sveikiname laimėtojas!

Visuomet labai džiugu, kai į Klubo veiklą įsitraukia ir savo gerąja patirtimi, pomėgiais, įdomiais gebėjimais bei žiniomis dalinasi mamytės, tėveliai, močiutės, seneliai ir kiti bendruomenės nariai 🙂
Gruodžio 14 d. popietę Klube svečiavosi ir Kalėdinių vainikų gaminimo pamoką surengė Patricijos mama Violeta. Užvirė tikras darbas: čežėjo pagrindui naudojami seni laikraščiai, kvepėjo eglišakiai, pušų sakai, samanos, į gražias mozaikas rikiavosi kaštonai, kankorėžiai, gilės…
Dėkojame mamai Violetai už puikią edukaciją!

Tęsdama gražią tradiciją, Klubo bendruomenė prigamino mielų šventinių atvirukų Lazdynų ir Justiniškių gyventojams. Ir vėl dėkojame Lazdynų bibliotekos kolektyvui už bendradarbiavimą bei pagalbą skleidžiant Kalėdinę nuotaiką 🎄🎄🎄

Šventų Kalėdų laukimas pripildo visų širdis gerumo ir atjautos. Lietuvių kalbos būrelio nariai su mokytoja Evelina neliko abejingi „Paupio“ organizuojamai akcijai „Laiškas vienišam senoliui“. Vaikai paruošė linkėjimų sklidinus atvirukus bei parašė meilės ir palaikymo kupinus laiškus, su viltimi praskaidrinti nepažįstamų vienišų senjorų nuotaiką.

Gruodį pasitikome įspūdžių kupinomis išvykomis.
Gruodžio 7 d., šventinio užsiėmimo metu, vyresnieji šokėjai su mokytoja Greta smagiai ir aktyviai rungtyniavo boulinge.
Gruodžio 9 d. keramikos, dailės ir dizaino būrelių nariai, lydimi mokytojos Gitanos, vyko į pažintinę-edukacinę ekskursiją į tikras keramikos dirbtuves. Vaikai sužinojo keramikos paslapčių, apžiūrėjo prietaisus, pamatė, kaip gimsta moliniai dirbiniai bei savo rankomis pasigamino po keramikos darbelį. Ačiū mokytojui Pauliui, kad priėmė į svečius!
Na, o gruodžio 10 d. jaunieji šokių būrelio nariai savo jėgas sėkmingai išbandė respublikinėse pradinių klasių mokinių disko šokių varžybose „Disko Kalėdos 2021“, kurios vyko Vilniaus P. Vileišio progimnazijoje.

2021 metai – Lapkritis

Lapkričio 20–27 dienomis, visai Europai minint Atliekų mažinimo savaitę, Vilniaus vaikų ir jaunimo klube „Lakštingala“ vyko įvairūs edukaciniai, kūrybiniai, praktiniai renginiai, skatinantys gerbti ir tausoti savo aplinką. Mokytojai su vaikais aptarė aktualius aplinkosaugos klausimus, atliekų rūšiavimo svarbą, atsakingą gamtos išteklių vartojimą, dalijosi idėjomis apie praktinį antrinių žaliavų panaudojimą bei čia pat smagiai kūrė iš jų originalias Kalėdines puošmenas.
Taip pat visą savaitę Klube šurmuliavo (o vaikų pageidavimu dar ir buvo pratęsta!) nebereikalingų, bet dar tinkamų naudoti daiktų mainų mugė „Dalinuosi tuo, ko nebenaudoju“, kurioje visi norintys galėjo mainytis savo atsineštais daiktais. Tokiu smagiu ir nesunkiu būdu vaikai patys sukūrė gerą tvaraus ir atsakingo vartojimo pavyzdį.
Labai dėkojame visiems už aktyvų dalyvavimą, dalinimąsi idėjomis, daiktais ir šiluma. Ypatingą AČIŪ tariame GABRIELEI – ji patiems mažiausiems Klubo nariams padovanojo net 4 dėžes savo išaugtų minkštų žaisliukų. Juos pasistengsime išdalinti artimiausiu metu.

Vaikų ir jaunimo klubo „Lakštingala“ šokėjai jungiasi prie tarptautinės vaikų draugystės iniciatyvos MATAU TAVE, kurios tikslas – skatinti vaikų draugystę ir tai išreikšti per šokį. Šiai iniciatyvai NRK užsakymu buvo sukurta daina „Dynamitt“ (liet. „Dinamitas“). Muzikos ir žodžių autoriai – Anders Nilsen, Nicolay Ramm, Petter Bjørklund Kristiansen. Lietuvišką dainos versiją atliko Kristina Radžiukynaitė-KaYra, Jurijus Veklenko, studija „Hey“. Projekte iš viso dalyvauja 10 Europos nacionalinių transliuotojų, tarp jų BBC, France TV, RAI ir kiti. Lapkričio 19 d. 13 val. LRT TELEVIZIJA transliuos visą Europą sujungsiantį šokį! #matautave #sayhi

2021 metai – Spalis

Spalio 29 d. rytą Klubo nariai su mokytojais Andriumi, Pauliumi ir Lina bei šauniąja visų mūsų kultūrinių išvykų gide Lina išsiruošė į pažintinę ekskursiją „Dvarų architektūra“. Pirmiausia keliauninkai užsuko į Lentvarį: pasivaikščiojo dvaro parke, pasigrožėjo pastatų architektūrinėmis formomis, susipažino su istorine informacija, pažaidė smagius rūmų damų ir didikų laikų žaidimus bei, čia pat, gamtoje mokytojų surengtos netradicinės dailės pamokėlės metu piešė dvaro eskizus. Po to grupė vyko į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse. Ten apžiūrėjo 1987 m. iš Kėdainių rajono į muziejaus teritoriją perkeltą, o vėliau restauruotą medinį Aristavėlės dvarą, Ūkiniame kieme truputį pailsėjo, draugiškai pasivaišino arbata ir pasistiprino, išvaikščiojo visą Aukštaitiją, Dzūkiją, apsilankė Miestelyje. Visa kelionės programa vyko lauke, tad namo grįžome ne tik kupini įspūdžių, emocijų, naujų žinių, bet ir sveikai maloniai pavargę nuo aktyvios veiklos gryname ore.

Spalio 21 d. 18 val. įvyko pirmasis besikuriančios „Lakštingalos aktyvaus jaunimo grupės“ susitikimas.
Vilniaus dailės akademijos animacijos specialybės trečiakursė Vakarė Klubo duris pirmąsyk pravėrė būdama penkerių, o klasikinį dainavimą Lietuvos muzikos ir teatro akademijos antrame kurse studijuojantis Salvijus – šešerių. Pokalbio metu jaunuoliai smagiai prisiminė aštuonerius Klube praleistus metus, lankytus įvairiausius būrelius, šiltai ir su dėkingumu minėjo juos ugdžiusius mokytojus. Susitikimo metu buvo teikiami ir aptariami pasiūlymai dėl jaunimo įsitraukimo į veiklą, pavyzdžiui, Vakarė ir Salvijus mielai sutiktų sudalyvauti dailės ir dainavimo būrelių užsiėmimuose ir pristatyti dabartiniams Klubo nariams savo pasirinktas specialybes, taip pat padėtų organizuoti išvykas, ekskursijas.

Gražią spalio 21 d. popietę dailės ir dizaino būrelių nariai su vadove Gitana dalyvavo edukaciniame užsiėmime Lazdynų bibliotekoje. Vaikai apžiūrėjo menininkų Viktorijos Daniliauskaitės ir Ryčio Valantino parodą, susipažindino su pabėgimo kambariu. Bibliotekininkė Rima papasakojo vaikams apie menininkus Jolitą Vaitkutę,  Algimantą Kurą, Džiuzeppe Arčimboldą, kalbėjo apie šiuolaikinį meną kaip eksperimentą. Vėliau vaikai patys pabuvo menininkais ir sukūrė gražius paveikslus iš džiovintos gamtinės žaliavos (rudeninių lapų, gėlių žiedų ir kt.)

Ruduo į mokinių gyvenimą įsiveržė lyg vėjo gūsis – linksmas ir sutelkiantis naujiems, idėjų kupiniems darbams. Lietuvių kalbos būrelio nariai dalyvavo projekte „Eilės auksiniam rudeniui“, o mažieji atliko koliažus „Margaspalvis ruduo“, taip pat mokėsi lietuviškai įvardinti, ką galime vilkėti rudenį. Vaikai išmoko naujų žodžių, lavino savo vaizduotę bei bendravimo įgūdžius.
Mums ruduo tikrai neprailgs 😊

Spalį, kai mus supanti gamta pasidabino nuostabiausiais atspalviais, visa Klubo bendruomenė nutarė pagyventi viena bendra tema – „Auksinis ruduo“.
Gamtos grožiui neatsispyrę dailės būrelio nariai su mokytoja Gitana netradicinio užsiėmimo metu apsilankė Karoliniškių kraštovaizdžio draustiniui priklausančios Plikakalnio atodangos apžvalgos aikštelėje (lazdynietiškai tariant – „prie skardžio“). Vaikai ne tik piešė eskizus, grožėjosi nuostabiu vaizdu, bet ir smagiai šėlo gryname ore.

2021 metai – Rugsėjis

Minėdami Europos kalbų dieną, anglų kalbos būrelio nariai su mokytoja Jelena surengė smagią viktoriną ir papuošė Klubą pačių pagamintais Europos šalių oro balionėliais 🇪🇺

Rugsėjo 24 d. popietę šokių būrelio nariai su mokytoja Greta išvyko į Vilkaviškį – ten dalyvavo Europos sporto savaitei #BeActive bei Tarptautinei šokio dienai paminėti skirtame respublikiniame projekte „Mes šokam“, kurį organizavo šokio studija „Šokantys bateliai“. Pakeliui šokėjai aplankė nuostabaus grožio Paežerių dvaro parką, papramogavo Vilkaviškio kukurūzų labirinte. Vėlų vakarą visi grįžo pavargę, tačiau kupini įspūdžių ir puikių emocijų.

Sveikiname visus vaikus ir tėvelius su Mokslo ir žinių diena! Tegu šie mokslo metai būna sklandūs, kūrybingi, kupini naujų idėjų, įdomių ir nesunkiai įgyvendinamų minčių. Linkime visiems sveikatos, kantrybės ir energijos.

2021 metai – Liepa

Liepos 9-ąją smagia išvyka prie ežero užbaigėme antrąją dvi savaites šurmuliavusios vaikų vasaros poilsio stovyklos „Draugystė“ pamainą. Šią vasarą pasirinkome būti „Aktyvūs ir linksmi – gamtos vaikai“, tad didžiąją dalį laiko skyrėme veiklai gryname ore: pažintiniams žygiams, kelionėms, išvykoms į gamtą, maudynėms ežere. Aplankėme Belmonto parką, Trakus. Taip pat žaidėme kvadratą, organizavome Menų dieną su rankdarbiais ir vaidinimais bei, žinoma, vaišinomės 🙂
Kviečiame užsukti į stovyklos nuotraukų albumą: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=klubaslakstingala&set=a.527018578651054

2021 metai – Birželis

Birželio 17 d. batutų parke „Skypark“ itin smagiai besibaigiančius mokslo metus palydėjo šiuolaikinių šokių būrelis. Ačiū mokytojai Gretai už puikių emocijų kupiną išvyką 

Birželio 16 d. keramikos, dailės ir dizaino būrelių nariai su mokytojais Andriumi ir Gitana vyko į Bažnytinio paveldo muziejų. Ekskursijos vadovė aprodė vaikams muziejaus eksponatus, papasakojo apie Bažnyčiose rastus senovinius apeigų indus, kunigų drabužius.  Vaikai gavo užduotį sudėlioti dėlionę iš kubų. Po ekskursijos vyko edukacinis užsiėmimas, kurio metu vaikai kūrė papuošalus-pakabukus.

Birželio 15 d. lietuvių kalbos būrelio nariai su vadove Vida lankėsi M. Mažvydo bibliotekos dirbtuvėse „Pats sau“. Veikla pareikalavo daug kruopštumo, bet rezultatas buvo to vertas. Kiekvienas vaikas ėmėsi kurti atsineštiems savo marškinėliams aplikaciją ir netrukus akis nudžiugino spalvingi kačiukai, drugeliai, filmukų herojai bei geometrinės formos. Taigi  namo visi grįžo atsinaujinę bei didžiuodamiesi savo kūryba.

Birželio 4 d. drauge su „Taikos“ bendruomenine organizacija surengėme vasaros pradžios šventę Justiniškių mikrorajono vaikams. Ačiū visiems dalyviams už gerą nuotaiką ☺

„Nuo seno Saulė ir Mėnulis labai gerai sutaria ir vienas kitą dažnai lanko…“
Balandžio–gegužės mėnesiais vyko bendras lietuvių kalbos ir dailės būrelių projektas „Pavasario sakmė“. Projekto metu visi vaikai susipažino su sakmės žanru, dalyvavo Klaipėdos P. Domšaičio galerijos organizuotame nuotoliniame edukaciniame užsiėmime „Metų laikų malūnas“. Tuomet lietuvių kalbos būrelio nariai, nepamiršdami ir šių dienų aktualijų, bendromis jėgomis sukūrė sakmę „Kodėl pavasarį saulė šviečia šilčiau“, o dailės būrelio nariai ją papuošė iliustracijomis.

Vasarą pasitikome išties smagiai! Gamtoje prie upės surengtoje šventėje, skirtoje paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną, netrūko vaikų šėlsmo, judesio, žaidimų, juoko ir, žinoma, vaišių. Džiaugiamės dalyvių gausa ir kviečiame dar kartą pasidžiaugti linksmomis akimirkomis: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=klubaslakstingala&set=a.502633677756211

2021 metai – Gegužė

Dailės būrelio nariai ir Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijos pradinukai dalyvauja bendrame meniniame projekte „Pratęsk atviruką“. Šiuo metu vaikų sukurtų darbelių paroda-konkursas vyksta progimnazijoje, o birželio mėnesį ekspozicija galėsime pasigrožėti Klube.

Gegužės 27 d. į ekskursiją vyko ir šiuolaikinių šokių bei dainavimo būrelių nariai, su mokytojais Greta ir Rolandu. Vaikai lankėsi Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, apžiūrėjo šiuo metu ten veikiančias ekspozicijas. Paskui visi smagiai pasivaikščiojo senamiesčio gatvelėmis.

Gegužės 25 ir 27 dienomis dailės ir dizaino būrelių nariai su mokytoja Gitana lankėsi Vilniaus paveikslų galerijoje. Ekskursijos gidė vaikams pasakojo apie šiuo metu galerijoje vykstančias parodas „P. Smuglevičius. Nuo antikinės Romos iki Vilniaus universiteto“ ir „Sakralusis Vilnius: piligrimų kelias nuo Aušros vartų iki Kalvarijų“. Apžiūrėję paveikslus bei piešinius, vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime, kurio metu kūrė grafikos monotipijas.

Gegužės 25 d. lietuvių kalbos būrelio nariai kartu su vadove lankėsi Lazdynų bibliotekoje. Ir nors ėmė lyti, PROTO MŪŠIO dalyvių tai neišgąsdino. Bibliotekininkės Rimos organizuota viktorina lauke po stogu suteikė progą pamiklinti smegenis, o atskiros berniukų bei mergaičių komandos rungėsi įnirtingai, bet draugiškai. Vis dėlto vos vos stipresni buvo berniukai. Tad, ko gero, teks kada nors grįžti revanšo.

Sekmadienį, gegužės 23 d., šokių būrelio nariai dalyvavo sporto šventėje „IKI ėjimo varžybos Vilnius 2021“.
„Mes tai padarėme!!! Nepabijoję lietaus, įveikėme 15 000 žingsnių arba 10,5 kilometrų ilgio maršrutą. Purvini, pavargę, bet laimingi 😉,“ – iš karto po renginio savo bendrakeleiviais džiaugėsi mokytoja Greta.

Gegužės 18 ir 20 dienomis dailės ir dizaino būrelių nariai su vadove Gitana lankėsi Vilniaus Antakalnio galerijoje. Vaikai apžiūrėjo šiuo metu vykstančią Džinos Jasiūnienės parodą-projektą „Namų ūkis“, skirtą paremti beglobiais ir apleistais gyvūnais besirūpinančiai organizacijai „SOS gyvūnai“. Pati paveikslų autorė vaikams papasakojo, kodėl pasirinko būtent šią temą, nuo ko viskas prasidėjo, kokiomis priemonėmis yra atlikti darbai  ir t.t.  Viešnagės pabaigoje visi smagiai rinko gražiausio šuns ir katino atvaizdą.

Dainavimo mokytojo Rolando nuomone, kad ir kokie Lietuvos žmonės bebūtų skeptikai, Eurovizija yra aukšto ir profesionalaus lygio konkursas, vykstantis vis kitoje Europos šalyje, dėl to – labai žavingas ir įvairus. Jame puikiai pristatomos ir gerbiamos kiekvienos šalies tradicijos ir papročiai. Todėl mokytojas kviečia visą Klubo bendruomenę – vaikus, tėvelius, jaunimą, darbuotojus – pabūti neformaliais žaidėjais ir iki gegužės 22 d. 22 val. el. paštu r.kostiukas@gmail.com arba sms žinute telefonu 867203219 atsiųsti savo numatomą finalinį penketuką (nuo 1 iki 5 vietos, I v. 5 taškai, II v. 4 taškai ir t.t.) Daugiausiai atspėjusiems prizai!!! O dalyviams priziukai!
Metodinė pagalba:
https://eurodiena.lt/eurovizija-2021-dalyviai-dainos-informacija/
https://lt.wikipedia.org/wiki/Eurovizijos_dain%C5%B3_konkursas
Visi nugalėtojai iki 2020 m.: https://www.youtube.com/watch?v=OnrTiEgG5mo
Įdomūs/netikėti momentai iš Eurovizijos: https://www.youtube.com/watch?v=VxGI2kSgPnw
Už Lietuvos nuostabų pasirodymą, mūsų pergalių daina „Trys milijonai“. Ar Jūs ją žinote? Testas: https://www.15min.lt/ar-zinai/naujiena/pasitikrink-zinias/testas-kaip-gerai-prisimenate-marijono-mikutaviciaus-dainos-trys-milijonai-zodzius-1168-1229126

Ačiū už dalyvavimą ir domėjimąsi populiarios muzikos tradicijomis.

Keramikos būrelio nariai su mokytoju Andriumi netradicinio užsiėmimo metu apsilankė Karoliniškių kraštovaizdžio draustiniui priklausančios Plikakalnio atodangos apžvalgos aikštelėje (lazdynietiškai tariant – „prie skardžio“). Buvo smagu ne tik pasigrožėti nuostabiu vaizdu, sukurti eskizus bet ir pasivaikščioti gryname ore.

Lietuvių kalbos būrelio narė Ksenija B. dalyvauja nacionaliniame mokinių fotografijų konkurse „Gimtasis miestelis mano delnuose“, kurio tikslas – atskleisti gyvenamosios vietos grožį. Mokinė užfiksavo, koks nuostabus ir paslaptingas kai kada būna Vilnius anksti rytais. Pasigrožėkite – mes turime jūrą…

Šokių grupė „Friends“ jungiasi prie geltonos bangos! Išmokome dainos „Discoteque“  šokio žingsnelius ir siunčiame palaikymą Lietuvos atstovams Eurovizijoje „The Roop“!!!

2021 metai – Balandis

Balandžio 16 d., penktadienį, klubo vaikams buvo surengtas virtualus edukacinis užsiėmimas „Metų laikų malūnas“. Jame dalyvavo 22 lietuvių kalbos, dailės ir dizaino būrelių vaikai kartu su vadovėmis Vida bei Gitana. Užsiėmimą vedė Indrė Mačernienė iš Klaipėdos P. Domšaičio galerijos (Lietuvos nacionalinis dailės muziejus). Rodydama skaidres su meno kūriniais, ji pasakojo apie metų laikus. Vaikai irgi įsitraukė į pasakojimus, atsakinėjo į klausimus, pvz.: kokios spalvos būna sniegas? Ką žmonės veikia rudenį? Kokias šventes žmonės švenčia pavasarį ir kt. Paskui kiekvienas susikūrė darbelį  „Metų laikų malūnas“. Tam reikėjo popieriaus, žirklių, klijų, spalvotų pieštukų, flomasterių.

Trys lietuvių kalbos būrelį lankančios mergaitės su vadove Vida nusprendė dalyvauti Širvintų r. Gelvonų gimnazijos projekte ,,Mūsų žemė – tai didelis vieškelis, o mes, žmonės keliautojai“ ir pasirinko temą „Susipažinkime – tai mūsų miestas“. Buvo nutarta visiems gerai žinomą Vilnių nuotraukose pateikti netradiciškai – pasižvalgyti po jį nutolus nuo centro. Štai ką pavyko mokinukėms užfiksuoti.

Dizaino ir dailės būrelių narių iškarpyti ir nutapyti Gyvybės Medžiai dalyvauja 14-ąjame respublikiniame mokinių kūrybinių darbų konkurse „Pravėriau vario vartelius“. Konkurso organizatoriai: Kretingos rajono Salantų meno mokykla. Konkurso tikslas – skatinti mokinius pažinti tautos kultūros paveldą, ugdyti pagarbą etninės kultūros tradicijoms, poreikį jas tęsti, puoselėti mokinių kūrybinius ir meninius gebėjimus.

Jaunieji Klubo dailininkai dalyvauja respublikiniame mokinių gamtos mokslų konkurse „Mozaika“. Konkurso organizatoriai: Klaipėdos vaikų laisvalaikio centras. Konkurso tikslas – aktyvinti mokinių domėjimąsi gamta ir viešinti meninę veiklą, sutvirtinti gamtos ir žmogaus tarpusavio ryšį.

Sveikiname Gerdą! Džiaugiamės ir didžiuojamės 

Pirmieji pavasario žiedai – gimnastikos pradmenų būrelio vaikučių, jų tėvelių bei mokytojos Gretos darytose nuotraukose.

Sveikiname visą Klubo bendruomenę su artėjančiomis Šventomis Velykomis!

2021 metai – Kovas

Kaip smagu buvo sulaukti šitokios gausos konkursui „Sparnuočiai mūsų nuotraukose“ skirtų darbelių! Dėkojame visiems dalyviams už atskleistą ramų gamtos grožį, įamžintus miesto paukštelių gyvenimo ypatumus, spalvas, įvairovę, netgi pasidalintas atostogų akimirkas.
Kadangi konkursui buvo pateiktos net 105 pačios įvairiausios nuotraukos, vertinimo komisija turėjo gerokai paplušėti. Susumavus visus rezultatus, nugalėtojai išrinkti dviejose kategorijose:
Kategorijos „Ankstyvojo pavasario sparnuočiai“ prizininkai: I vieta – Goda V., II vieta – Ksenija B., III vieta – Darja B.
Kategorijos „Atostogos sparnuočių draugijoje“ prizininkai: I vieta – Vera K., II vieta – Aušrinė M., III vieta – Veronika J.
Sveikiname laimėtojus!

Visas nuotraukas galite rasti Klubo Facebook puslapyje esančiame albume: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=klubaslakstingala&set=a.460682201951359

Dailės ir dizaino būrelių nariai paruošė nedidelę parodėlę „Pavasarį sugrįžę paukščiai“. Pasigrožėkime šiais mielais darbeliais.

Paukščių kalendorius
Lietuvių kalbos būrelio nariai kartu su vadove užsiėmimų metu mokėsi pažinti Lietuvoje gyvenančius paukščius. Dauguma vaikų dažniau matomus sparnuočius puikiai pažįsta, tik reikėjo išmokti kiekvieną pavadinti lietuviškai. Bet smagus žaidimas, kurio metu visi apibūdinti paukšteliai vardus gavo spėliojant po raidę, labai padėjo.
Paskui kiekvienas mokinys pabandė metų mėnesiams priskirti paukščius, mūsų dažniausiai matomus būtent tada. Vadovė apžvelgė visus pasiūlymus, susumavo rezultatus ir sudarė bendrą paukščių kalendorių. Vaikai mielai kiekvienam mėnesiui parinko iliustruojančių nuotraukų.
Prašome susipažinti su mūsų kūrybiniu darbu ir pasimokyti pažinti rečiau matomus paukščius.

Pasitikdami Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventę, Klubo narių languose suplazdėjo Laisvės paukščiai.
O Kovo 11-ąją Klubo bendruomenė dalyvavo muzikinėje akcijoje „Lietuva, aš ir daina – vienybė skamba širdyje“. Štai keletas akimirkų: https://www.facebook.com/113025876716995/videos/122876329788027

Muzikinė akcija „Lietuva, aš ir daina – vienybė skamba širdyje“
Mokytojas Rolandas kviečia visą Klubo bendruomenę kovo 11 d. 18 val. vieningai atlikti dainą „Mano kraštas“.  Pasipuoškime tautine atributika ir dainuokime – kartu su namiškiais, nuotoliniu būdu susijungę su artimaisiais, giminėmis, draugais. Esant galimybei, įamžinkime savo dainą piešiniu, foto ar vaizdo elementu ir atsiųskime savo būrelių vadovams iki kovo 12 d. 15 val.

Muzikinio kūrinio nuorodos (pasirinkite Jums patogesnę versiją):

be vokalo https://www.youtube.com/watch?v=ftMs_yHuVdg
su vokalu https://www.youtube.com/watch?v=0zse027wITc

Konkursas KONKURSAS konkursas!
Skelbiame smagų konkursą „Sparnuočiai mūsų nuotraukose“. Konkurso taisyklės paprastos – nufotografuoti kuo daugiau skirtingų paukščių. Tai gali būti skirtingos paukščių rūšys, arba skirtingi tos pačios rūšies paukščiai (pvz. baltas balandis ir margas balandis), t. y. kad nebūtų 10 to paties paukščio nuotraukų. Vienoje nuotraukoje gali būti ir keletas paukščių. Nuotraukos turi būti kokybiškos, paukščiai turi aiškiai matytis.
Nuotraukas siunčiame savo būrelio mokytojai/ui, o kovo 22 d. paruošime bendrą parodą Klubo Facebook puslapyje. Nugalėtojai bus renkami pagal nufotografuotų paukščių įvairovę. Kviečiame aktyviai dalyvauti!

Kviečiame visą Klubo bendruomenę dalyvauti mokytojos Gretos inicijuotoje pilietinėje akcijoje „Laisvės paukštis“, skirtoje Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.  Akcijos tikslas – ugdyti pilietiškumą, meilę Tėvynei, telkti bendruomenę bendrai iniciatyvai. Pagal pateiktą trafaretą išsikirpkime paukščius ir šventiškai pasipuoškime savo namų langus.
Darbelių nuotraukas siųskite savo būrelių mokytojams.

Bunda gamta! Sulig kiekviena nauja diena girdisi vis drąsesni pirmųjų pavasario šauklių – paukščių balsai. Tad kviečiame visus Klubo narius prisijungti prie bendros kovo mėnesio temos veiklos, skirtos Paukščiams. Matykime, girdėkime, stebėkime, ieškokime, pieškime, lipdykime, fotografuokime ir dalinkimės vieni su kitais 

2021 metai – Vasaris

Lietuvių kalbos būrelio nariai su mokytoja Vida vasario mėnesį daug kalbėjo apie tai, kuo Lietuva jiems brangi, graži, su kuo kiekvienam asocijuojasi, ir parinkę įspūdingų nuotraukų parengė virtualią parodą „Kas man yra Lietuva“. Pasigrožėkime.

Kas man yra Lietuva?
Visi žinome, kad gyvename vienoje nuostabiausių pasaulio šalių – Lietuvoje. Visi žavimės jos sostine, kitais miestais, muziejais, teatrais ir net šventėmis bei tradicijomis, bet atsigręžkime ir į tai, dėl ko mus itin vertina kitos tautos – į gamtą. Juk ji ne mažiau įspūdinga. Štai lietuvių kalbos būrelį lankantiems vaikams Lietuva yra…
…pirmiausia trispalvė …dar apšerkšniję medžiai …žibuoklės miške …rytinis rūkas …stirnos laukuose …grybai samanose …varnėnai inkiluose …žydinčios obelys …pienių laukai …pageltę medžių lapai …lakstantys kiškiai …Baltijos jūra …kopos …skraidantys gandrai …daugybė ežerų …obuoliai soduose …didingas Nemunas 

Nepamiršome ir Užgavėnių linksmybių! Dailės ir dizaino būrelių vaikai sukūrė puikių kaukių 

„Myliu nuo žemės iki dangaus“ – tai sniego širdelių paroda, kurią Lietuvai dovanoja šokių, aerobikos ir gimnastikos būrelių nariai. Sportuodami gryname ore, besidžiaugdami puikia žiema, vaikai išreiškė ir savo meilę Tėvynei.

Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo šventės išvakarėse dalijamės Klubo bendruomenei labiausiai patinkančiomis dainomis apie Lietuvą. Dėkojame visiems balsavusiems!

1. „Nupiešiu Lietuvą“ (muzika ir žodžiai Ingos Šeduikienės) – 17 taškų
https://www.youtube.com/watch?v=y7EB0FW-1Ac

2. „Mano kraštas“ (muzika Gyčio Paškevičiaus, žodžiai Erikos Drungytės) – 12 taškų
https://www.youtube.com/watch?v=0zse027wITc

3. „Aš tikrai myliu Lietuvą“ (muzika ir žodžiai Marijono Mikutavičiaus) – 11 taškų
https://www.youtube.com/watch?v=7ZWoC4mPcA0

4. „Laisvė“ (muzika Eurikos Masytės ir Rimo Petrausko, žodžiai Justino Marcinkevičiaus) – 8 taškai
https://www.youtube.com/watch?v=bN5x2_x8pls

Šokių ir dailės būreliai vykdė bendrą projektą „Šokio figūros“. Vaikai susipažino su pagrindinėmis šokio figūromis, išmoko jų pavadinimus, o smagiam naujų žinių įtvirtinimui visi pasigamino knygų skirtukus, kuriuos dekoravo šokių figūrų ornamentais.

Dailės ir dizaino būrelių nariai dalyvauja Vilniaus vaikų ir jaunimo klubo „Liepsnelė“ organizuotame plakatų konkurse „Prie atminties laužo“, skirtame Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos – trisdešimtmečio paminėjimui.
Šiuo metu vyksta virtuali paroda. Taip pat visi lankytojai kviečiami balsuoti už labiausiai patinkančius plakatus. Balsuoti galima iki vasario 20 d. Pagal konkurso nuostatus, šie balsai sudarys 30 proc. galutinio vertinimo.
Visą plakatų parodą rasite: https://konkursas.klubasliepsnele.lt
Kviečiame aktyviai balsuoti!

Vasario 5 d. yra minima Šv. Agotos arba duonos diena.
Dailės, dizaino ir lietuvių kalbos būrelių nariai dalyvauja šiai šventei paminėti skirtame Šiaulių menų mokyklos organizuojamame respublikiniame neformaliojo ugdymo įstaigų virtualiame konkurse-parodoje „Duonos diena“. Konkurso-parodos tikslas – prisiminti sakralines duonos galias, leisti vaikams pajusti tą magiją jų rankose ir pažvelgti šiek tiek kitaip į duonos riekelę, esančią ant kasdienio stalo. Vaikai gamino apsauginius duonos amuletus. Kviečiame pasigrožėti!
https://siauliumn.lt/virtualus-konkursas-paroda-duonos-diena/

"Duonos diena"

Lietuvių kalbos būrelio kitakalbiai nariai su mokytoja Vida sukūrė puikių smagių eilėraštukų apie žiemą. Paskaitykime ❄

Renkame gražiausią dainą apie Lietuvą 
Dainavimo mokytojas Rolandas organizuoja gražiausių, Klubo bendruomenei labiausiai patinkančių dainų apie Lietuvą rinkimus. Mėgstamiausių dainų trejetukus siųskite savo būrelių mokytojams. Balsavimas vyks iki vasario 10 d. Kviečiame visus aktyviai dalyvauti ir padėti išrinkti šių metų klubo „Lakštingala“ dainų apie Lietuvą TOP 3.
Šį vasarį paskirkime Meilei ir Tėvynei.
Kviečiame visus Klubo narius prisijungti prie bendros vasario mėnesio temos veiklos.
Pamąstykime, kas yra meilė, ką ji reiškia kiekvienam iš mūsų. Ką myliu, kodėl myliu, kaip dėl to jaučiuosi. Kaip galiu savo jausmą išreikšti, parodyti.
Taip pat prisiminkime svarbius istorinius įvykius ir smagiai paminėkime Lietuvos gimtadienį!

2021 metai – Sausis

Dailės ir dizaino būrelių nariai dalyvauja respublikiniame virtualiame integruotame dailės ir technologijų kūrybinių darbų konkurse-parodoje „Vardų lobynas“. Konkurso organizatoriai – Vilniaus vaikų ir jaunimo klubas „Verdenė“.  Visiems dalyviams linkime sėkmės!

Su gimtadieniu, mylimas Vilniau!
Sausio 25-ąją, Vilniui minint 698 metų sukaktį, visa Klubo bendruomenė siunčia nuoširdžiausius sveikinimus ir linkėjimus!
Dainavimo ir šiuolaikinių šokių būrelių nariai su mokytojais Rolandu ir Greta paruošė bendrą muzikinį kūrybinį darbą „Vilniaus repas“, kuriame panaudoti tik pačių vaikų pagal pateiktą muziką sukurti šokių judesiai ir pačių vaikų su tėvų pagalba sukurti tekstukai:
https://www.facebook.com/113025876716995/videos/275484977242288
Dailės ir dizaino būrelių nariai iliustravo Vilniaus miesto įkūrimo legendą, o keramikos būrelio nariai nulipdė šiuolaikinio Vilniaus maketą:
https://www.facebook.com/media/set/?vanity=klubaslakstingala&set=a.427727145246865
Lietuvių kalbos būrelio nariai parašė Vilniui labai gražų sveikinimo laišką:
SVEIKINIMO LAIŠKAS VILNIUI
Mokytojos Vidos sudarytą „Vilniaus TOP 10“ testą-anketą užpildė net 32 Klubo bendruomenės nariai:
TESTO REZULTATAI – 10 GRAŽIAUSIŲ, ĮSIMINTINIAUSIŲ AR LABIAUSIAI LANKOMŲ VILNIAUS VIETŲ
Dėkojame visiems vaikams, mokytojams ir bendruomenės nariams už kūrybiškumą ir aktyvų dalyvavimą bendroje teminėje veikloje ☺

Lietuvių kalbos būrelio vadovė Vida kviečia visus atlikti trumpą testuką ir išrinkti gražiausias Vilniaus vietas. Sausio pabaigoje, pagal gautus rezultatus, bus sudarytas Klubo „Lakštingala“ bendruomenei labiausiai patinkančių Vilniaus vietų TOP 10, kurį paskelbsime Klubo svetainėje ir Facebook puslapyje.
Atsakymus galite siųsti el. paštu mejelina@gmail.com.

TESTAS: GRAŽIAUSIOS VILNIAUS VIETOS

Ankstyvą Sausio 13-osios rytą žvakių liepsnelėmis ir širdimi prisijungėme prie visuotinės pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“.

Sausio 13 d. 8.00–8.10 val. Vilniaus vaikų ir jaunimo klubas „Lakštingala“ dalyvaus visuotinėje pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Dešimčiai minučių visi drauge užgesinkime šviesas ir languose uždekime žvakes. Tegu vienu metu visoje Lietuvoje suplazda žvakių liepsnelės, tegu primena mums visiems tos dienos didybę ir svarbą.
https://www.komisija.lt/renginiai/kvieciame-dalyvauti-pilietineje-iniciatyvoje-atmintis-gyva-nes-liudija/

Pelėdžiukas taria patį didžiausią „AČIŪ“ visiems vaikams, dalyvavusiems kūrybiniame literatūriniame projekte ir iliustracijų konkurse „Pelėdžiuko pasakos“. Labai džiaugiamės, kad sulaukėme išties nemažai piešinių, keramikos lipdinių, aplikacijų, mozaikų, koliažų nuotraukų. Kadangi visi darbeliai puikūs, kiekvienam dalyviui bus pagaminta ir įteikta  po mielą atminimo dovanėlę – knygelę, kurioje rasite visas savo pačių sukurtas „Pelėdžiuko pasakas“ ir jų iliustracijas!

Papuošėme Klubą keramikos būrelio vaikų sukurtais darbeliais. Gražu!

Sausio 25 d. mūsų mylimo Vilniaus gimtadienis. Šiemet miestui sukanka 698 metai.
Kviečiame visus Klubo narius prisijungti prie bendros sausio mėnesio temos veiklos: prisiminkime įdomiąją sostinės istoriją, legendas, pasigrožėkime  architektūros nuotraukomis, pagalvokime apie savo mėgstamus ir jaukius, galbūt netgi paslaptingus Vilniaus kampelius. Pieškime, lipdykime, kurkime, skaitykime, dainuokime, šokime – Vilniui ir apie Vilnių! Juk gimtadienį švęsti taip smagu ☺

2020 metai – Gruodis

Pamažu ateina šventė…
Dainavimo būrelio nariai, kartu su mokytoju Rolandu, paruošė visiems nuostabių muzikinių dovanėlių. Išpakuokime jas palengva – taip neprailgs ir stebuklingos Šventų Kalėdų nakties laukimas.
Muzikinis sveikinimas „Trys žvaigždelės“:  https://www.facebook.com/113025876716995/videos/457253355284177
Muzikinis sveikinimas „Žibinto švieselė“: https://www.facebook.com/113025876716995/videos/149512586649402
Muzikinis sveikinimas „Džiaugsmingų Šventų Kalėdų“: https://www.facebook.com/113025876716995/videos/1159692181149280

Gruodžio 10–14 dienomis Klubas vykdė projektą, skirtą paskatinti bendruomenės jaunimą domėtis savanorystės idėjomis, karjeros planavimu, savęs pažinimo būdais. Suorganizavome 2 akademinių valandų trukmės nuotolinę informacinę-edukacinę paskaitą „Savanorystė kaip karjeros planavimo žingsnis“. Paskaita vyko Zoom konferencijų programos pagalba.
Paskaitą skaitė geštalto psichoterapeutė, lektorė Inga Motuzaitė, turinti nemažą jaunimo, jaunimo grupių, šeimų, moterų, bedarbių konsultavimo karjeros klausimais patirtį, taip pat ilgametę asmeninę savanoriavimo patirtį Lietuvoje ir užsienyje. Lektorė pasidalino teorinėmis ir praktinėmis žiniomis, asmenine patirtimi. Jaunuoliams buvo suteikta pradinių žinių apie savanorystės reiškinį: savanoriavimo būdus, svarbą ir reikšmę tiek pačiam savanoriui, tiek jo pagalba besinaudojančiai institucijai, psichologinį savanorystės aspektą, naudą renkantis profesiją, planuojant savo karjerą. Savanorystė pristatyta ne tik kaip pareiga ar darbas, bet ir kaip laisvalaikio leidimo būdas. Lektorė nemažai pasakojo apie savęs pažinimo būdus bei savęs pažinimo svarbą renkantis karjeros kelią. Jaunuoliai buvo įtraukti į diskusiją, paskatinti išsakyti savo nuomonę, pasidalinti patirtimi.
Po paskaitos dalyviai galėjo registruotis papildomoms individualioms konsultacijoms, kurios buvo apmokėtos iš projektui skirtų lėšų. Taip pat buvo paruoštas informacinis lankstinukas apie savanorystę ir karjeros planavimą.
Dėkojame lektorei ir visiems dalyviams!

Klube paruošta Vilniaus vaikų ir jaunimo klubo „Lakštingala“ dizaino būrelio narių ir Vilniaus Žirmūnų vaikų ir jaunimo klubo meninių dirbtuvių būrelio narių, spalio pradžioje dalyvavusių bendrame projekte „Audinių dažymas – batika“ darbelių paroda-konkursas. Laimėtojus išrinks komisija.
Visais darbeliais galite pasigrožėti Klubo Facebook puslapyje esančiame nuotraukų albume:
https://www.facebook.com/media/set/?vanity=klubaslakstingala&set=a.405004437519136

Dėkojame visiems vaikams, dalyvavusiems Klubo organizuotoje „Gerumo akcijoje“ ir pagaminusiems tiek daug nuostabių šventinių atvirukų, skirtų senjorams. Tikime, kad darbeliuose sudėta jūsų širdelių šiluma nudžiugins ir sušildys kiekvieną, gavusį tokią dovanėlę. Atvirukus senjorai gaus apsilankę Lazdynų bibliotekoje.
Dėkojame visam Lazdynų bibliotekos kolektyvui! Už bendradarbiavimą, už tokį šiltą akcijos palaikymą ir už neįkainojamą pagalbą ją įgyvendinant ❄

Kaip ir kiekvienos žiemos pradžioje, dizaino būrelio mergaitės, padedamos mokytojos Gitanos, dalyvauja Vilniaus etninės kultūros centro organizuojamame Vilniaus miesto bendrojo lavinimo mokyklų Advento–Kalėdų tautosakos ir tautodailės konkurse „Leliumoj“. Šį kartą renginys vyksta nuotoliniu būdu, o konkursui skirtus darbelius – eglutės žaisliukus – mergaitės pasiuvo namuose. Visoms linkime sėkmės!

Gruodis – kupinas ramaus susikaupimo, gerumo, jaukios šilumos ir, žinoma, smagių dovanų laikas. Kviečiame visus – norinčius ir galinčius – dalyvauti Klubo organizuojamoje „Gerumo akcijoje“. Pagaminkime po patį gražiausią Kalėdinį atviruką.  Atvirukus galima gaminti namuose ir atnešti į klubą iki gruodžio 15 d. Taip pat galima ateiti į klubą ir atviruką gaminti čia, tačiau tokiu atveju būtina iš anksto su savo būrelio mokytoja ar mokytoju suderinti konkretų laiką.

2020 metai – Lapkritis

Dailės ir dizaino būrelių nariai dalyvauja Kelmės rajono Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos surengtoje virtualioje šalies ugdymo įstaigų ugdytinių/mokinių kūrybinių darbų parodoje „Jausmai ir emocijos“. Parodos tikslas – mokyti vaikus išreikšti, atpažinti ir įvardinti savo bei draugų jausmus ir emocijas. Kūrybinis darbas apie išgyventus jausmus ir emocijas kuriamas panaudojant gamtinę medžiagą.
Paroda skirta Vaikų emocinės gerovės metams. Pasidalinta patirtis bus sudėta į leidinį „Jausmai ir emocijos“.

Lietuvių kalbos būrelio vadovė Vida ragina kiekvieną norintįjį, didelį ir mažą, vaiką ir suaugusįjį, susirasti patinkantį eilėraštį apie rudenį ir atliktą jo skaitymo įrašą atsiųsti adresu vidabil@gmail.com. Užkoduoti jie (be vardų ir pavardžių) bus įkelti į klubo Facebook puslapį ir klausydamiesi galėsime poetiškai atsisveikinti su jau nueinančiu rudeniu.

Belaukdami sugrįžtančių vaikų, Klubą papuošėme spalvingais piešiniais – surengta dailės būrelio darbelių paroda „Mes – iš pasakų šalies“.
Kviečiame kartu pasigrožėti!

Pačiame rudens vidury į Klubą užsuko netikėtas svečias – labai smalsus Pelėdžiukas. Svečiuodamasis įvairiuose būreliuose, jis prašė… pasekti jam pasaką. Vaikai labai stengėsi – ne tik sukurti pasakos nuotykius, bet ir bendradarbiauti tarpusavyje, rasti kūrybinį kompromisą. Pelėdžiukas liko patenkintas, jam pavyko prisirinkti pasakų pilną pintinėlę!
Dabar jis kviečia visus klubo vaikus ir jų šeimos narius dalyvauti virtualioje iliustracijų parodoje-konkurse „Pelėdžiuko pasakos“!
Dalyvauti labai paprasta:
1) Perskaitykite visas pasakaites ir iliustruokite Jums labiausiai patikusią (galima ir keletą, galima ir visas!). Jeigu nenorite iliustruoti pasakos, nupieškite patį Pelėdžiuką, arba, pavyzdžiui, pelėdų šeimyną, arba pelėdą-karalienę ir pan.
2) Piešinį gražiai nufotografuokite ir atsiųskite el. paštu mejelina@gmail.com
3) Parašykite:
– piešinio autoriaus vardą ir kiek jam arba jai metų (būtinai paklauskite ir parašykite, ar tėveliai leidžią mums tą informaciją skelbti viešai)
– piešinuko pavadinimą
– kuriai pasakėlei iliustracija yra skirta
Visas pasakas galite rasti ir visų dalyvių piešinių nuotraukos bus eksponuojamos Klubo facebook puslapyje esančiame albume „Pelėdžiuko pasakos“: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=klubaslakstingala&set=a.380104790009101
Paroda-konkursas vyks iki 2020 m. gruodžio 9 d. Laimėtojus išrinks komisija 🙂

2020 metai – Spalis

Šiuolaikinių šokių ir šokių aerobikos būrelių nariai jungiasi į tarptautinę vaikų draugystės iniciatyvą „Say Hi“ ir kartu su kitais moksleiviais iš 13 Europos šalių bei Japonijos kviečia vaikus būti draugiškais vieni kitiems, priimti kiekvieno išskirtinumus ir visiems kartu atlikti bendrą dainą bei šokį, simbolizuojančius pakantumo ir draugystės idėjas. Lietuvoje šios kampanijos šūkis – MATAU TAVE! Akcijos kulminacija taps lapkričio 12 d. vienu metu transliuojama visų iniciatyvos dalyvių atliekama daina ir šokis.

Spalio 9 d. keramikos, dizaino ir dailės būrelių nariai su mokytoju Andriumi bei direktore Larisa vyko į Aukštaitiją. Ekskursija buvo labai turininga – aplankėme net tris muziejus!
Ežerų žvejybos muziejuje susipažinome su Molėtų krašto žvejybos istorija, autentiška buitimi senoviniame žvejų kaimelyje, pamatėme kadaise naudotus įrankius.
Antano Truskausko medžioklės ir gamtos muziejuje pasigrožėjome viena didžiausių ir gražiausių medžioklės trofėjų kolekcija Lietuvoje, kuri surinkta iš penkių pasaulio žemynų.
Na, o kelionės pabaigoje visus sužavėjo viešnagė Utenos rajone, Leliūnuose įsikūrusiame Vytauto Valiušio keramikos muziejuje, kuris patenka į šimto gražiausių Europos muziejų sąrašą. Pats muziejaus įkūrėjas, keramikas p. Vytautas papasakojo daugybę įdomių dalykų, atskleidė keramikos meno paslapčių, netgi parodė, kaip žiedžiama žiedimo rateliu.
Džiaugiamės puikia pažintine ekskursija, naujomis žiniomis ir įspūdžiais!

Spalio 2 d. šokių ir lietuvių kalbos būrelių nariai su mokytojomis Greta ir Vida lankėsi Pelėdų parke. Parko darbuotojos pristatė keletą pelėdų rūšių. Paukščius, kuriuos dieną retai galima sutikti, galėjome apžiūrėti iš labai arti, sužinojome, kokiomis savybėmis jie pasižymi, kuo maitinasi ir pan. Taip pat matėme sakalą, juodąjį varną ir net triušių šeimynų. Įspūdžių užteks ilgam ☺

2020 metai – Rugsėjis

Rugsėjo 29 d. Lazdynų bibliotekoje apsilankė ir dizaino būrelio nariai su mokytoja Gitana. Vaikai dalyvavo edukacinėje programoje, jos metu sužinojo apie keletą lietuvių rašytojų, kurie ne tik kuria pasakas, bet ir patys jas iliustruoja – Kęstutį Kasparavičių, Dainių Šukį, Paulių Juodišių. Vaikams labai patiko klausytis bibliotekininkės Rimos skaitomos ištraukos iš A. Castagnoli knygos ,,Auksinis narvelis“ bei patiems kurti istorijos pabaigą. Užsiėmimo pabaigoje visi išlankstė po kalbantį svajonių paukštį.
Ačiū bibliotekos kolektyvui už visuomet šiltą priėmimą ir įdomias veiklas!

Gimnastikos pradmenų būrelio vaikai su mokytoja Greta dalyvauja LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, LR Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) inicijuotame projekte „Olimpinis mėnuo 2020“. Pagrindinis šio projekto tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą. Dalyviai supažindinami su sportu ir sveika gyvensena, sužino apie subalansuotos mitybos ir kokybiško poilsio svarbą, išbando įvairias mankštas ir žaidimus.

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Ta proga lietuvių ir anglų kalbų būreliai vykdė bendrą projektą „Pasaulio vardai“, kurio metu vaikai sužinojo apie vardų kilmę, sandarą bei paruošė parodą-žaidimą „Kiekvienam vardui rask namelį“. Juk neretai tas pats vardas kita kalba skamba visiškai kitaip. Kviečiame visus smagiai pažaisti ir pasitikrinti savo žinias!

Rugsėjo 22 d. lietuvių kalbos būrelio nariai su mokytoja Vida lankėsi naujojoje Lazdynų bibliotekoje. Puikiai, šiuolaikiškai įrengtos erdvės taip sužavėjo vaikus, kad ne vienas pasiryžo tapti nuolatiniu lankytoju. Viešnagės metu vaikai dalyvavo edukacinėje veikloje „Pasakos“. Bibliotekos darbuotojai atskleidė pasakų savybes, pademonstravo originalesnių, spalvingų ar savitai iliustruotų pasakų knygų, įtraukė vaikus į žaidimus. Pamokėlės pabaigoje, padedami mokytojos, visi kartu sukūrė pasaką apie pasimetusį šunelį – ji bus užrašyta ir saugoma bibliotekoje.

Sveikiname visus vaikus ir jų tėvelius sėkmingai sulaukus naujų mokslo metų!
Nuo rugsėjo 7 d. klube jau vyksta užsiėmimai. Šią savaitę darbą pradeda lietuvių kalbos, anglų kalbos, keramikos, dizaino, dailės ir gimnastikos pradmenų būreliai. Šokių, aerobikos ir dainavimo būrelių grupės prisijungs vėliau.
Laukia daug smagių veiklų, projektų, parodų ir konkursų. Visą rudenį klubas gyvens PASAKŲ tema. Tad įsijunkime šypsenas, vaizduotę ir – pirmyn!

2020 metai – Birželis

Dėkojame visiems vaikams, birželį grįžusiems į klubą po ilgo karantino. Buvo labai gera jus visus vėl matyti būreliuose, bendrauti, mokytis, žaisti. Siunčiame linkėjimus tiems, kas negalėjo prisijungti. Linkime visiems labai smagių vasaros atostogų, susitiksime rugsėjį!

Lietuvių kalbos būrelio nariai, kovo mėnesį minėdami savo nepriklausomos šalies 30-metį, surengė diskusiją „Kodėl mylime Lietuvą?“. Šviesios ir gražios vaikų mintys ilgainiui sugulė į popieriaus lapus ir birželį papuošė vieną iš klubo stendų.

Lietuvių kalbos ir keramikos būrelių nariai dar prieš karantiną puikiai padirbėjo, tad dabar kviečia visus pažaisti: klube vyksta bendras šių būrelių projektas – vasariškas žaidimas „Įmink mįsles“. Perskaityk sukurtą mįslę, rask nulipdytą jos atsakymą ir padėk šalia atitinkamą skaičiuką. Smagu!

2020 metai – Gegužė

Mieli, pūkuoti, paslaptingi, nenuspėjami, tingūs, draugiški, smalsūs… Katinai būna visokie!

Vandos Kavaliauskienės Katinų muziejaus 30-mečio proga organizuotoje respublikinėje virtualioje fotografijų  parodoje-konkurse „Katinai užvaldo pasaulį“ dalyvavo daugiau kaip 800 nuotraukų iš visos Lietuvos, kurias vertino komisija, susidedanti iš meno žinovų, fotografų ir muziejaus darbuotojų. Labai džiaugiamės, kad net 2 mūsų klubo narių – Solveigos A. ir Žygimanto Z. – darytos nuotraukos pateko tarp laimėtojų! Sveikiname ir didžiuojamės!!!

Visas parodos-konkurso nuotraukas galite pamatyti Muziejaus Facebook puslapyje: https://www.facebook.com/VandosKavaliauskieneskatinumuziejus/posts/2744425912330619

O konkurse dalyvavusių klubo narių darbeliai sudėti į albumą klubo FB puslapyje: https://www.facebook.com/pg/klubaslakstingala/photos/?tab=album&album_id=248985859787662

Labai džiaugiamės, kad virtualioje fotografijų parodoje-konkurse „Bundanti pavasario gamta“ dalyvavo toks gausus būrys klubo vaikų ir jų tėvelių. Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams už įamžintas nuostabias akimirkas bei atskleistą bundančios gamtos grožį.
Komisijos sprendimu, vienodai pasiskirsčius balams:
I-ą vietą dalijasi Aušrinė M. ir Jekaterina J.
II-ą vietą dalijasi Julita B. ir Gintarė P.
O Simo P. atsiųsta nuotrauka pelnė daugiausiai žiūrovų simpatijų.
Visas parodos-konkurso nuotraukas galite rasti klubo Facebook puslapyje https://www.facebook.com/pg/klubaslakstingala/photos/?tab=album&album_id=225440645475517

V. Kavaliauskienės katinų muziejus, artėjančio 30-ojo muziejaus gimtadienio proga, kviečia visus Lietuvos gyventojus, kurie žavisi katinais, dalyvauti respublikinėje virtualioje fotografijų  parodoje-konkurse „Katinai užvaldo pasaulį“.
Informacija apie konkursą ir parodos nuostatai skelbiami interneto svetainėje www.gamtininkucentras.lt ir Facebook paskyroje „Vandos Kavaliauskienės katinų muziejus”.
Konkursui skirtas nuotraukas iki gegužės 13 d. galite siųsti mokytojoms Gitanai gitacepyte@yahoo.com arba Linai mejelina@gmail.com.

Artėjant Motinos dienai, dailės ir dizaino būrelių narių darbeliai dalyvauja Panevėžio moksleivių namų organizuotoje respublikinėje virtualioje atviručių parodoje „Sveikinu mamytę“. Pasigrožėkime!
http://pmn.lt/2020/04/paroda-sveikinu-mamyte/#lightbox-gallery-bGlnaHRib3gtZ2FsbGVyeS0w/21/

2020 metai – Balandis

Penkioliktus metus iš eilės „Skinija“ organizuoja taikomojo dizaino konkursą vaikams „Nusipiešk sau kojinytes“ 2020. Kviečiame dalyvauti!
Visą informaciją, konkurso sąlygas ir šablonus galite rasti:
http://skinija.lt/…/chil…/nupiesk_sau_kojinyte/apie_konkursa
Jums tereikia atsispausdinti norimą šabloną (galima ir kelis), jame nupiešti savo svajonių kojinytę arba naują draugą Kakei Makei, nufotografuoti ir atsiųsti mums elektroniniu paštu mejelina@gmail.com. Mes piešinius užregistruosime ir persiųsime konkurso organizatoriams.

Mokytoja Greta su gimnastikos būrelio vaikais dalyvauja Šiaulių lopšelio-darželio „Rugiagėlė“ organizuojamame respublikiniame virtualiame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projekte „Sportuoju namuose“.  Projekto tikslas – aktyvios vaikų bei jų šeimos narių fizinės ir sportinės veiklos namuose skatinimas, fizinės sveikatos stiprinimas, sportiškai ir aktyviai paminint Pasaulinę sveikatos dieną bei atskleidžiant sporto namuose galimybes. Ačiū tėveliams už pagalbą!

Namuose daryti darbelius irgi smagu! Dailės ir dizaino būrelio vaikai, vadovaudamiesi mokytojos Gitanos nuotoline pamokėle – vieni savo jėgomis, kiti su mamyčių ar tėvelių pagalba – gamino šventinius atvirukus savo seneliams. Šiuo metu visi atvirukai dalyvauja respublikinėje virtualioje parodoje „Velykų margumynai“. Kviečiame pasigrožėti:
https://hokusiene.wordpress.com/2020/04/13/virtuali-paroda-velyku-margumynai-2020/

Balandžio 10 d. klubo komisija išrinko 10 vaikų, kurių piešiniai dalyvaus festivalio „Mes – Vilniaus vaikai“ konkurse. Tai Aistė B., Alisa D., Augustė I., Emilija Č., Izabelė S., Jogailė R., Julita B., Maksim P., Tėja M. ir Viktorija N. Visų 10-ies darbelių nuotraukas galite pamatyti klubo Facebook puslapyje: https://www.facebook.com/klubaslakstingala/
Linkime sėkmės!

Dailės mokytoja Gitana kviečia visus klubo vaikus ir jų tėvelius dalyvauti virtualioje fotografijų parodoje-konkurse „Bundanti pavasario gamta“.
Fotografuokite gamtos vaizdus, peizažus, augalus, gyvūnus, paukščius bei visa, kas susiję su konkurso tema ir siųskite mums el. paštu gitacepyte@yahoo.com.
Svarbu: nuotraukų, kuriose bus aiškiai matomi žmonių veidai, publikuoti negalėsime.
Visų dalyvių nuotraukos bus eksponuojamos klubo Facebook puslapyje https://www.facebook.com/klubaslakstingala
Paroda-konkursas vyks  2020 m. balandžio 14–28 d. Laimėtojus išrinks komisija ☺

Lietuvių kalbos mokytoja Vida organizuoja bendrą visų būrelių projektą „Parašykim klubo knygą“. Ji kviečia prisijungti visus klubo vaikus, tėvelius bei mokytojus ir papasakoti kaip jie jaučiasi šiuo keistu, neįprastu, netgi istoriniu laikotarpiu.
Kuo gyvenate, kaip leidžiate dienas, ką naujo išmokote, kokios mintys užplūsta, apie ką svajojate, ko šiuo laikotarpiu labiausiai trūksta, galbūt kažką ėmėte vertinti kitaip, ko kasdien laukiate, kuo džiaugiatės…

Mielieji, rašykite apie viską! Labai lauksime jūsų laiškų elektroniniu paštu vidabil@gmail.com. Visi jūsų darbai bus susegti į pačių parašytą knygą, kurią kada nors bus smagu pavartyti. Sėkmės!

Nuo pat vasario pradžios iki kovo vidurio dailės mokytoja Gitana intensyviai ruošėsi dalyvavimui Vilniaus miesto festivalio „Mes – Vilniaus vaikai“ piešinių konkurse. Dailės būrelio metu piešti piešinius buvo kviečiami visi savo jėgas norintys išbandyti klubo nariai, tad I-jame atrankos etape dalyvauja net 28 darbai. Mokytoja iš šių darbelių paruošė parodą, ji yra eksponuojama klubo patalpose. Balandžio pradžioje komisijos sprendimu 10 gražiausių piešinių pateks į II-ąjį etapą ir atstovaus klubą viso Vilniaus mastu. Dėkojame mokytojai Gitanai bei vaikams už puikų pasiruošimą!

2020 metai – Kovas

Šiemet pavasarį klube pasitinkame neįprastai tyliai… Tad, kad būtų smagiau laukti sugrįžtančio vaikų klegesio, šypsenų, išdaigų ir nepailstančio kūrybinio šurmulio, pasipuošėme klubą spalvingais mažųjų dailininkų darbeliais.
Linkėjimai visiems, mažiems ir dideliems! Mes jūsų labai labai pasiilgome!

Kovo 11-osios proga klubo bendruomenė sveikina Lietuvą su gražiu nepriklausomybės atkūrimo jubiliejumi! Linkime savo Tėvynei augti, žydėti ir klestėti!

Kovo pradžioje Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje buvo atidaryta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui skirta respublikinio Jaunojo iliustruotojo konkurso „Vardan tos Dainavos! Įsivaizduok ir pavaizduok“ dalyvių darbų paroda. Mokiniai susipažino su Vinco Krėvės „Dainavos šalies senų žmonių padavimais“ ir juos iliustravo. Muziejus sulaukė 256 piešinių iš skirtingų Lietuvos miestų bei rajonų. Konkurse sėkmingai dalyvavo ir klubo dailės būrelio nariai, o Emilija Č. netgi pateko tarp laureatų savo amžiaus grupėje. Sveikiname!
Virtualia piešinių paroda galite pasigrožėti muziejaus internetinėje svetainėje: https://krevesmuziejus.lt/vardan-tos-dainavos-vardan-tos-lietuvos-jaunojo-iliustruotojo-konkurso-dalyviu-darbai/

2020 metai – Vasaris

Vasario 25 d. klube karaliavo čigonaitės, raganaitės ir kiti tradiciniai Užgavėnių personažai – lietuvių kalbos ir dizaino būrelių nariai bendrom jėgom kvietė pavasarį. Mokytojos Vida ir Gitana šį kartą vaikus mokė ne rašyti ir siūti, o smagiai pasipuošti, gražiai išlankstyti servetėles, žaisti Užgavėnių žaidimus bei pasigaminti „blynų tortą“, kurį šventės pabaigoje visi draugiškai ir suvalgė, užsigerdami žolelių arbata.

Vasario 20 d. dailės ir dizaino būrelių nariai su mokytoja Gitana lankėsi Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje „Židinys“. Galerijos darbuotojos supažindino vaikus su tautinių drabužių ypatumais, papasakojo apie audimą, parodė audimo stakles, leido pabandyti austi mažomis staklytėmis.
Po edukacinės programos visi apžiūrėjo Tautodailės metams skirtą parodą „Protėvių ženklai tradicinėje tekstilėje“, kurioje eksponuojama per 400 porų tradiciniais raštais išmargintų pirštinių bei riešinių – tai beveik 50 tautodailininkių iš visų Lietuvos regionų darbai bei pirštinės iš galerijoje „Židinys“ saugomo rinkinio. Buvo gražu ir įdomu!

Tą pačią dieną keramikos būrelio vaikai su mokytoja Ramune vyko į Lietuvos nacionalinį muziejų – pirmiausia apžiūrėjo ekspoziciją , o po to dalyvavo į pačią istorijos pradžią nukeliančioje edukacinėje programoje „Menas akmens amžiuje“.

Vasario 12 d. klube įvyko bendruomenės renginys jaunimui „Popietė su gimnazistais“. Buvę ilgamečiai klubo nariai – Agata, Saulė, Rugilė, Ūla ir Gintas – kadaise patys čia lankę įvairius būrelius, čia užaugę, daug ko išmokę, iš smalsių pradinukų virtę rimtais gimnazistais – nuoširdžiai dalijosi savo asmenine patirtimi su klubą lankančiais 6-8 klasių moksleiviais. Jaunuoliai pristatė savo atstovaujamas gimnazijas, diskutavo, išsamiai atsakinėjo į pačius įvairiausius klausimus apie tai, kaip jiems sekasi naujose mokyklose, ar patinka, kas lėmė konkretų pasirinkimą, ar buvo sunku įstoti, kokia buvo tėvų/draugų įtaka, ar svarbu gerai mokytis ir daugybę kitų.

Susitikimo metu visi dalyviai ir svečiai taip pat buvo pakviesti Vasario 16-ąją 10 val. Katedros aikštėje prisijungti prie tradicinės šventinės jaunimo eisenos „Lietuvos valstybės keliu“, kurią organizuoja Lituanistų sambūris kartu su Lietuvos istorijos mokytojų asociacija ir Vilniaus miesto savivaldybe.

Vasario 12 d. dainavimo būrelio mergaitės su mokytoja Jūrate vyko į ekskursiją į Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų. Buvo labai įdomu klausytis gido pasakojimų, apžiūrėti visus eksponatus, ir aplankyti tris šiuo metu muziejuje veikiančias parodas: kino operatoriaus Viktoro Radzevičiaus personalinę fotografijų parodą „Kino žmonės. Švytėjimas“, „33 žingsniai. 1957–1990 m. Lietuvos kino studijos vaidybiniai filmai“ bei „XS / studentų lėlių teatrai“.

Vasario 7 d. šokių grupė „Okey“ sėkmingai dalyvavo respublikinėse penktų klasių mokinių gatvės šokių varžybose „Street Dance Rhythm – 2020“. Veronika J., Kasparas P. bei Justas K. pasipuošė I-osios vietos medaliais, o Radvilė B. laimėjo geriausios grupės šokėjos taurę. Sveikiname!!!

Vasario 4 d. lietuvių kalbos būrelio nariai su mokytoja Vida lankėsi Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje. Vaikai geriau pažino garsų savo šalies rašytoją, sužinojo daug įdomių jo gyvenimo detalių, apžiūrėjo ypatinga aura dvelkiančius jo namus. Po turiningos ekskursijos, vaikai dalyvavo muziejaus darbuotojų surengtame edukaciniame užsiėmime „Atrask patarles iš naujo“.

Vasario 1 d. klubo „Lakštingala“ mokytojų kolektyvas kartu su vyriausiomis klubo narėmis – šokių aerobikos būrelio merginomis – lankėsi „Mo muziejuje“. Dalyvavome edukacinėje veikloje bei apžiūrėjome šiuo metu ten veikiančias dvi parodas: „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ ir „Mekas mirksi geriau“. Prisiminėme netolimą Lietuvos istorijos tarpsnį, sužinojome įdomių dalykų apie iškilią lietuvių kultūros asmenybę, pasisėmėme įspūdžių ir energijos naujiems darbams.

2020 metai – Sausis

Sausio 27–30 dienomis klube vyko kasmetinė atvirų durų savaitė „Aukštyn kojomis“, kurios metu visi norintys galėjo pasikeisti būreliais, išbandyti naują veiklą, galbūt atrasti naujų pomėgių, susipažinti su kitų būrelių vaikais, mokytojais. Šiemet šia galimybe pasinaudojo net 98 klubo nariai!

Sausio 30 d. klubo šokių kolektyvų „OK“ ir „Fresh“ atstovai su mokytoja Greta dalyvavo „Ąžuolyno“ progimnazijos gimtadienio šventiniame koncerte. Sveikiname visą „Ąžuolyno“ bendruomenę su gražia švente, linkime prasmingų ir kūrybingų metų!

Sausio 21-osios rytą pradėjome smagiai – klube su auklėtojomis Jūrate, Živile, Rima ir Inga svečiavosi mažieji „Pabiručiai“ bei „Svajokliai“ iš lopšelio-darželio „Obelėlė“. Vaikučiai pasigrožėjo piešinių parodėlėmis, nusistebėjo, kodėl keramikos darbelius reikia kepti „kaip sausainius“, išrinko jiems gražiausias gipsines lėlytes, pasimatavo „didelius stalus“ auklėtojų ekspromtu suorganizuotoje improvizuotoje pamokėlėje, iššniukštinėjo kiekvieną kampelį ir, choru padėkoję bei pažadėję dar ne kartą sugrįžti, išklegėjo atgal į darželį. Kaip gera matyti tokį gyvą nuoširdų smalsumą ir susidomėjimą!

Sausio 10–24 dienomis klube vyksta paroda-konkursas „Lėlių namai“.
2019 m. lapkritį-gruodį Vilniaus vaikų ir jaunimo klubo „Lakštingala“ dizaino būrelio nariai bei Lazdijų rajono Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos mokiniai vykdė bendrą projektą – gamino lėles iš gipso ir jas puošė.
Visų projekto darbų paroda-konkursas „Lėlių namai“ 2020 m. sausio 10-24 dienomis bus eksponuojama klube „Lakštingala“, o nuo 2020 m. sausio 27 d. iki vasario 7 d. – Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijoje Seirijuose.

2019 metai – Gruodis

Gruodžio 21 d. vyriausios klubo šokėjos dalyvavo renginyje „Kalėdinis šokių maratonas“, kuris vyko Vilniaus lenkų kultūros namuose. Ačiū merginoms už gražų pasirodymą!

Kad neprailgtų atostogų ir švenčių laukimas, likus savaitei iki Šv. Kalėdų klube vyko keramikos darbelių konkursas „Mano Kalėdų eglutė“. Dėkojame visiems vaikams, tėveliams, seneliams bei klubo svečiams už aktyvų balsavimą, o visiems dalyviams – už dailias, originalias eglutes.
Sveikiname laimėtojas: Jogailę R. (I vieta), Izabelę S. (II vieta) bei Vakarę K. (III vieta)!

Gruodžio 13 d. mažųjų klubo šokėjų kolektyvas „Friends“ dalyvavo P. Vileišio progimnazijoje surengtose respublikinėse pradinių klasių moksleivių disko šokių varžybose „Disko Kalėdos 2019“.  Mišraus amžiaus grupė sėkmingai išmoko patį sudėtingiausią – ketvirtokų šokį. Pastangos ir įdėtas darbas neliko nepastebėti – vaikai džiaugėsi pirmos ir antros vietos medaliais, o geriausios mokytojos titulas bei taurė atiteko mokytojai Gretai. Vėl sveikiname, vėl didžiuojamės ir vėl labai labai džiaugiamės!

Gruodžio 8 d. klubo atstovai dalyvavo Lazdynų „Ryto” bendruomenės drauge su Lazdynų seniūnija surengtoje Šv. Kalėdų šventėje „Žiemos snaigės“. Dailės būrelio vaikai džiaugėsi galėdami savo gamintomis snaigėmis prisidėti prie šventinės aplinkos puošimo – jomis buvo dekoruota renginio scena, o šokių būrelio vaikai susirinkusiems svečiams padovanojo tris smagius šokius. Ačiū organizatoriams už puikią šventę, dovanėles ir gražią nuotrauką!

Gruodžio 6 d. S. Stanevičiaus progimnazijoje vyko Vilniaus miesto bendrojo lavinimo mokyklų advento laikotarpio ir Kalėdų tautodailės-tautosakos konkursas „Leliumoj“, kurį kasmet organizuoja Vilniaus etninės kultūros centras. Šį kartą su tautodailės darbais dalyvavo itin gausus mūsų klubo narių būrys. Tradicinius žaisliukus Kalėdų eglutei kūrė ir keramikos būrelio vaikai su mokytoja Ramune, ir dizaino būrelio vaikai su mokytoja Gitana. Na, o lietuvių kalbos būrelį lankančios Jogailės kepti ir dekoruoti bei su mokytojos Vidos pagalba lietuvių liaudies dainų žodžiais apipinti kvapnūs meduoliukai pelnė jai pagrindinį prizą – Elnią devyniaragį. Sveikiname, didžiuojamės ir labai labai džiaugiamės!

Žiema prasideda Šventų Kalėdų laukimu. Dailės būrelio vaikai ramią stebuklingąją naktį pavaizdavo grotažo technikos pagalba.

2019 metai – Lapkritis

Paskutinę lapkričio savaitę lietuvių kalbos būrelis pakvietė visus atsisveikinti su rudeniu, išrenkant gražiausią apie jį sukurtą eilėraštį. Konkurse dalyvauja aštuoni pačių vaikų atrinkti ir užrašyti eilėraščiai.

Lapkričio 27 d. klube vyko lietuvių kalbos, šokių ir dainavimo būrelių bendra vakaronė. Dainavome smagias lietuvių liaudies dainas, mynėme mįsles, senolių būdu spėliojome orą, žaidėme žaidimus, šokome šokius, ėjome ratelius ir, žinoma, vaišinomės.

Ankstų lapkričio 22 d. rytą gausus klubo narių būrys išsirengė į „mergaitišką“ ekskursiją ir išvyko į Latviją. Pirmiausia apžiūrėjome garsiąją Daugpilio tvirtovę, susipažinome su Daugpilio senamiesčio architektūra. Tuomet aplankėme Agluonos baziliką, kuri yra svarbiausias Latvijos katalikų dvasinis centras ir pasaulinio masto šventovė, vieni įspūdingiausių maldos namų Baltijos šalyse.

Kelionės pabaigai pasilikome smagiausią dalį – apsilankymą bei edukacinę programą Preiliuose įsikūrusiame Vladlenos lėlių muziejuje. Tiek mergaitės, tiek mokytojos buvo pakerėtos nepaprasto menininkės rankomis sukurtų lėlių ir jų kostiumų grožio, kompozicijų estetiškumo, negalėjo atsistebėti, kaip atsakingai kiekviena detalė apgalvota ir pateikta. Edukacinėje programoje dalyvavo ir pati menininkė. Ji pasakojo apie savo darbą, bendravo su lankytojomis, mielai atsakinėjo į daugybę klausimų, kartu fotografavosi. Galiausiai visos norinčiosios galėjo pasipuošti iš galerijos, kurią sudaro daugiau nei 350 kostiumų, išsirinktais viduramžių princesių apdarais ir nusifotografuoti specialiai tam sukurtoje rūmų aplinkoje.

Namo grįžome vėlų vakarą. Pavargusios, bet labai labai laimingos!

Lapkričio pradžioje klubą vėl papuošė dailės būrelis – visi norintys gali pasigrožėti vitražų paroda.

2019 metai – Spalis

Mokinių rudens atostogos klube prabėgo smagiai ir turiningai. Pirmadienį turėjome galimybę pasiklausyti, kokių gražių dainelių išmoko dainininkės. Tą pačią popietę anglistai surengė šiurpų helovyno vakarėlį. Antradienį raumenukus ir taiklumą miklinome boulinge. O trečiadienį keramikos būrelio nariai vyko į Taikomosios dailės ir dizaino muziejų pasigrožėti ten surengtomis ekspozicijomis bei dalyvauti edukaciniame užsiėmime „Porceliano grožis“.

Spalio 22 d. dailės būrelio nariai lankėsi Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre.  Pirmiausia svečiai apžiūrėjo Druskininkų meno mokyklos mokinių baigiamųjų darbų parodą,  aptarė, kokia technika ir priemonėmis jie atlikti. Taip pat aplankė tarptautinio mokinių keramikos konkurso „Ženklai“ parodą, pasigrožėjo puikiais darbeliais. Tuomet vaikai dalyvavo netradicinėje dailės pamokoje „Rudens spalvos“, kurios metu susipažino su popierinio vitražo gamyba, jam atlikti skirtomis priemonėmis bei patys pasigamino labai gražių vitražinių paveikslėlių.

Spalio 18 d. lietuvių kalbos būrelio nariai dalyvavo projekte apie Graikiją. Savo šalį pristatė savanoris studentas iš Graikijos. Vaikai daug sužinojo apie vieną puikiausių Europos šalių, išmoko keletą graikų kalbos žodžių, sprendė kryžiažodį ir išsiaiškino, kad nemažai tarptautinių žodžių yra atkeliavę pas mus būtent iš graikų kalbos. Dar labiau visiems nuotaiką pakėlė linksmas žaidimas pagal graikų muziką. Susitikimas ir jaukus pašnekesys prie arbatos paliko daug neišdildomų įspūdžių, o svarbiausia, leido vaikams pajusti, kiek daug galimybių atveria užsienio kalbos mokėjimas, kadangi su svečiu teko bendrauti angliškai.

Spalio 14 d. klube surengta dailės būrelio paroda „Rudeniniai lapai“. Žaisdami spalvomis, vaikai sukūrė daug skirtingų to paties šablono nuotaikų, perteikė įvairias emocijas. Kiek vėliau šie piešiniai bus eksponuojami vaikų bibliotekoje „Papartis“.

Spalio 9 d. mažosios klubo dizainerės kartu su mokytoja Gitana apsilankė Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje veikiančioje parodoje „SAGA APIE LIETUVĄ“. Organizatorių pateiktame parodos aprašyme minima, kad tai „projektas, kuriuo siekiama sau bei visuomenei iškelti Lietuvos piliečių emigracijos klausimą, įvairiomis meninės raiškos priemonėmis paanalizuoti minėtą problemą ir paskatinti visuomenę diskusijai. Pagrindinė komunikacijos priemone šiame meniniame projekte tapo saga. Per paprastą sagą siekiama įtvirtinti universalų pasakojimą. 2018-ųjų gruodį socialiniuose tinkluose paskelbus sagų rinkimo akciją, į ją atsiliepė tūkstančiai žmonių iš įvairiausių Lietuvos miestų, miestelių, kaimų ir vienkiemių. Jie, norėdami tapti neabejingais šio projekto dalyviais, rinko, vežė, nešė, siuntė sagas. Atsiliepė ir Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos, Vokietijos, Australijos, JAV, Anglijos, Škotijos, Kanados lietuviai, atsiuntę tūkstančius įdomių sagų, tarp kurių buvo istorinės garsių asmenybių sagos bei jų aprašymai. Projektui surinkta 1,5 milijono sagų“, kuriomis dekoruoti drabužiai, batai, sukurti paveikslai, o iš likusių supilta „sagų upė“.

Spalio 3 d. klubas pasipuošė „rudenį pražydusių medžių“ žiedais – dailės būrelio vaikai surengė savo aplikacijų parodą.

2019 metai – Rugsėjis

Rugsėjo 27 d. keramikos mokytoja Ramunė su savo būrelio vaikais aplankė galerijoje „Vitražo manufaktūra“ surengtą Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokinių vitražų parodą. Pasigrožėjome labai kruopščiai ir meniškai atliktais mokinių darbais bei kitais nuostabiais galerijos eksponatais, sužinojome keletą vitražų gamybos paslapčių, pasisėmėme idėjų. Ačiū galerijos darbuotojai už šiltą priėmimą ir kantrybę, įdomiai ir išsamiai atsakinėjant į nesibaigiančius klausimus!

Rugsėjo 23-27 dienomis anglų k. ir lietuvių k. būrelių nariai darbavosi prie bendro projekto „Europos šalys ir kalbos“, skirto Europos kalbų dienai paminėti. Vaikai prisiminė lietuviškus savojo žemyno šalių pavadinimus, sužinojo, kaip šios šalys vadinamos angliškai ir rusiškai, išmoko įvairiomis kalbomis pasisveikinti bei padėkoti. Lietuvių kalbos būrelis projektą baigė smagia viktorina 🙂

Šeštadienį, rugsėjo 21 d., neišsigandę rudeniškos darganos, klubo atstovai dalyvavo smagiame renginyje „Lazdynams – 50“, kurį organizavo Lazdynų „Ryto“ bendruomenė, bendruomenė „Jonažolių kaimas“ ir Lazdynų seniūnija. Dailės būrelio nariai su mokytoja Gitana padėjo papuošti šventinę aplinką pačių karpytais paukščiukais. Visi mažieji renginio svečiai galėjo įsitraukti į bendrą veiklą ir kartu kurti plakatą-koliažą „Dovana Lazdynams“. Ačiū organizatoriams ir visiems dalyviams už gražų koncertą, skanų tortą ir puikią nuotaiką!

Smagu matyti, kaip, pasiilgę veiklos, vaikai gausiai sugužėjo į būrelius! Vėl piešim, dainuosim, lipdysim, šoksim, mokysimės kalbų ir draugausim. Šiuo metu skelbiame papildomą priėmimą į dailės, dizaino, dainavimo, lietuvių kalbos (gimtosios k. grupė) bei anglų kalbos (5-6 kl. grupė) būrelius. Kviečiame prisijungti!

2019 metai – Birželis

Kaip ir kasmet, dvi birželio savaites klube šurmuliavo vaikų vasaros dienos stovykla „Draugystė“. Šių metų stovyklos tema – „Kosmosas“. Iš įvairių skirtingų planetų atvykusios „ateivių“ komandos smagiai žaidė, varžėsi įvairiose rungtyse, vaidino, lipdė, piešė vienas kito portretus. Taip pat, neišsigandę vasariškos kaitros, keliavome į boulingą, kiną, šokinėjome batutų parke, grožėjomės gamta Kairėnų botanikos sode ir Plikakalnio atodangoje (Lazdynų skardis). Pasipildę gerosios energijos atsargas, sustiprinę gražaus bendravimo įgūdžius bei pamiklinę raumenukus, „ateiviai“ išskubėjo ilsėtis. Gražios vasaros!

2019 metai – Gegužė

Gegužės 30 dieną linksmai atšventėme 46-ąjį klubo gimtadienį. Šių metų šventės tema – „Profesijos“. „Ąžuolyno“ progimnazijos salėje gausiai susirinkusius tėvelius ir svečius kiekvieno būrelio vaikai kartu su mokytojomis džiugino nuotaikingais pasirodymais, dainomis, šokiais. Tradiciškai, daugiau nei vienerius metus klubą lankantys vaikai gavo molinius pakabukus-paukštelius. Vyko mokyklų paradas, dainavome klubo himną bei vaišinomės skaniu tortu. Buvo smagu!

 

Gegužės 23 dieną klube atidaryta Jorilės Karklytės dailės darbų paroda. Ji mokosi „Žėručio“ pradinėje mokykloje, 4-oje klasėje . Jau 5 metus Jorilė lanko mūsų klubą „Lakštingala“. 2018–2019 m. m. ji yra dailės būrelio narė.  Tai yra pirmoji Jorilės meninių darbų paroda. Pasak dailės būrelio vadovės Gitanos Čepytės-Zalieckienės, mokinės piešiniuose atsiskleidžia originalus detalumas, piešinio išbaigtumas, spalvų įvairovė ir laki vaizduotė.

Gegužės 16 dieną klube vyko pirmoji šiemet dainų popietė, kurios metu jaunosios klubo dainininkės kartu su būrelio mokytoja pradžiugino visus susirinkusiuosius keliomis dainomis. Buvo labai smagu pasiklausyti gyvybingų mergaičių balsų, atlikėjos publiką džiugino ne tik savo energija, puikiu pasirengimu, bet ir smagiomis dainelėmis.

Gegužės mėnesį Vilniaus Lazdynų mokyklos mokiniai ir klubo dailės būrelio nariai įgyvendino projektą „Pratęsk atviruką“. „Lakštingaloje“ buvo surengta darbų paroda. Ja grožėjosi klubo bendruomenė ir išrinko tris gražiausius darbus. Nuoširdžiai sveikiname laimėtojus!

2019 metai – Balandis

Balandžio mėnesį lietuvių kalbos ir dizaino būrelių nariai įgyvendino bendrą projektą „Į knygų šalį“. Vaikai domėjosi ir kūrybingai bei išmaniai pristatė klubo bendruomenei garsiausius Lietuvos rašytojus, knygų dailininkus.

Balandžio 24 dieną klube surengta Margučių ridenimo šventė. Lietuvių kalbos ir dizaino būrelių nariai ne tik smagiai leido laiką, bet ir vieni iš kitų sužinojo savitų kiaušinių marginimo būdų.

Balandžio 18 dieną mažiausieji klubo šokėjai kartu su mokytoja Greta dalyvavo asociacijos „Gyvoji planeta“ socialinio projekto „Apkabinkime Žemę“ inicijuotame renginyje „Šokis Žemei“. Ši iniciatyva skirta Tarptautinei Žemės dienai paminėti, kurios idėja yra vieną dieną, vienu laiku pasirinktoje vietoje susitikti bendrame šokyje dėl mūsų planetos. Viešas renginys vyko prie Baltojo tilto, Vilniuje, o per visą Lietuvą sujungė per 11 000 žmonių.

 

Balandžio 11 dieną vyriausios klubo šokėjos dalyvavo respublikiniame šokių festivalyje „Šokis mus sujungia 2019“. Jis vyko Vilniaus J. Basanavičiaus gimnazijoje. Po įsimintino renginio visi dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanomis ir padėkos raštais. Nuoširdžiai sveikiname!

 

2019 metai – Kovas

Kovo 29–30 dienomis klubo nariai kartu su vadovėmis vyko į pažintinę ekskursiją po Baltarusiją. Pirmą dieną buvo apžiūrėta šalies sostinė Minskas: miesto centras, garsūs architektūriniai statiniai, paminklai ir pan. Vakare visi mėgavosi baleto „Romeo ir Džiuljeta“ premjera. Antrą dieną aplankyti garsieji Nesvyžiaus rūmai, įspūdinga Myriaus pilis, Lyda bei Naugardukas. Kelionė buvo neilga, bet įsimintina. Kaimyninė šalis visiems paliko daug neišdildomų įspūdžių.

Kovo 28 dieną klube atidaryta personalinė klubo narės, Angelinos Subotovič, dailės darbų paroda. Jau trečius metus Angelina lanko mūsų  klubą „Lakštingala“. 2018–2019 m. m. ji lanko dailės, anglų kalbos ir dainavimo būrelius.

Tai pirmoji Angelinos dailės darbų paroda. Pasak dailės būrelio mokytojos Gitanos, mergaitės piešiniuose atsispindi originalus minčių išdėstymas, detalumas, įspūdingumas.

Kovo mėnesį vyko keramikos darbų paroda-konkursas „Ąsotis“. Konkurse dalyvavo net 23 jaunųjų keramikų darbeliai. Balsavimas vyko labai intensyviai, sulaukėme net 106 klubo bendruomenės (vaikų, vadovų ir tėvelių) balsų. Nuoširdžiai sveikiname I-ąją vietą laimėjusį Martin Romančik, II-ąją vietą užėmusią Anastasiją Michailovą ir dvi III-osios vietos laureates – Gloriją Romančik ir Gabiją Vaitkevičiūtę.

Kovo 20 dieną lietuvių kalbos ir dizaino būrelių nariai, lydimi savo vadovių, dalyvavo ekskursijoje po Vilniaus senamiestį. Mokiniai kartu su gide Lina aplankė J. Basanavičiaus paminklą, sužinojo, kaip yra pagerbtas garsusis personažas Daktaras Aiskauda, grožėjosi bažnyčiomis, kitais architektūriniais statiniais bei vaikštinėjo Literatų gatve.

Kovo 16 dieną mokytojos Gretos vadovaujamos šokėjų grupės dalyvavo respublikiniame vaikų, jaunimo bei suaugusiųjų baleto ir šiuolaikinio šokio festivalyje „Dance Box 2019“. Jaunesnės merginos buvo apdovanotos diplomais, o vyresnėlės tapo 15–25 metų dalyvių kategorijos laureatėmis. Nuoširdžiai sveikiname!

Lietuvių ir anglų kalbos būrelių nariai, sveikindami Lietuvą Kovo 11-osios proga, dovanoja Jai pačių kurtus eilėraščius ir atvirukus.

Kovo 5 dieną prie PC „Mada“ šurmuliavo Užgavėnių šventė. Nors oras nelepino, visų 32 klubo atstovų nuotaika buvo puiki. 

Lietuvių kalbos būrelio nariai ne tik vaišinosi blynais bei arbata, bet ir noriai įsitraukė į šventės vedėjų rengtus konkursus. Stepanas ir Vasilii netgi laimėjo puikių prizų.
Klubo šokėjai, skleisdami puikią nuotaiką, visus susirinkusiuosius nudžiugino net keliais savo šokiais, o paskui ir patys įsitraukė į linksmybių šurmulį.   

2019 metai – Vasaris

Vasario 28 dieną Vilniaus „Ąžuolyno“ progimnazijoje vyko Kaziuko mugė. Joje dalyvavo klubo vaikai, pardavinėjo savo darbelius ir kepinius. Mugės atmosferą praskaidrino ir klubo šokėjų grupės, pristačiusios net keturis šokius.

Vasario 28 dieną mokytoja Vida kartu su lietuvių kalbos būrelio nariais surengė ekskursiją į Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką.

All-focus

Vasario 15 dieną klubo šokėjos dalyvavo labdaros šventėje Lenkų kultūros namuose. Merginų šokiai pakėlė dalyviams ir svečiams nuotaiką ir sulaukė gausaus jų palaikymo.

Vasario 16-osios proga anglų kalbos būrelio vaikai nusprendė pasveikinti Lietuvą nupaišydami po atviruką. Visi sveikinimai tapo parodos eksponatais.

Vasario mėnesį klube surengta piešinių paroda-konkursas „Pratęsk atviruką“. Konkurse dalyvauti galėjo visi, kas norėjo, iš viso sulaukėme 30 piešinių. Darbai buvo suskirstyti į dvi grupes pagal autorių amžių – 4–9 m. ir 10–12 m. Sveikiname 4–9 m. amžiaus grupės konkurso nugalėtojus: Jogailę Endzelytę (I vieta), Jūratę Grumadaitę (II vieta), Tėją Miškinytę (III vieta).

Sveikiname 10–12 m. amžiaus grupės nugalėtojus: Adrianą Ivanovą (I vieta), Eigirdą Radvanską (II vieta), Eveliną Jeremenovič (III vieta) ir Jorilę Karklytę (III vieta).

Vasario mėnesį klube vyko batikos darbų paroda-konkursas. Jame dalyvavo  22 spalvingi vaikų darbai.

Sveikiname konkurso nugalėtojus: Simą Povilauską (I vieta), Veroniką Jegorovą (II vieta), Aistę Bilkytę (III vieta).

2019 metai – Sausis

Sausio 28–vasario 1 dienomis klube vyko kasmetinė „Aukštyn kojom“ atvirų durų savaitė. Klubo nariai ir jo nelankantys vaikai turėjo progą išbandyti savo jėgas, pasirinkę širdžiai mielą būrelį. Į  veiklą įsitraukė net 93 vaikai. Jie susipažino su  klubo mokytojomis, susirado draugų ir ne vienas panoro lankyti „Lakštingalos“ būrelius.

Sausio 28–29 dienomis keramikos būrelio vadovė Renata „Lakštingalos“ klubą lankančius vaikus kvietė į savo atviras pamokas. Ji sulaukė net 20  mokinių, kurie panoro pažinti jiems naują veiklą. Visi dalyviai labai džiaugėsi nulipdytais savo molinukais. Tai jiems bus puikus šios veiklos prisiminimas.

Sausio 23–24 dienomis klube vyko dizaino būrelio vadovės Gitanos atviros batikos pamokos, skirtos vaikams ir  tėvams. Jose dalyvavo 25 dailės ir dizaino būrelių nariai ir susirinko net 8 tėveliai. Kiekvienas galėjo pasidaryti spalvingų ir įdomių audinių skiaučių. Rezultatai pranoko lūkesčius, kiekvienas džiaugėsi savo itin gražiais kūriniais. Vasarį klube vyks šių batikos darbų paroda-konkursas.

2018 metai – Gruodis

Gruodžio 1 d. lietuvių kalbos mokytoja Vida kartu su savo būrelio vaikais ėjo į kino teatrą ir žiūrėjo advento pradžiai itin tinkamą filmuką „Drąsusis elniukas Eliotas“. Jaunieji klubo dizaineriai gruodžio 7 dieną dalyvavo Advento-Kalėdų tautosakos ir tautodailės konkurse „Leliumoj“ Vilniaus Senvagės gimnazijoje. Jaunieji meno kūrėjai kūrė žaisliukus, papuošalus Kalėdų eglutei. Sukurti žaisliukai buvo eksponuojami ant realios eglės šakos. Gruodžio 20 dieną dailės būrelio vaikai kartu su mokytoja Gitana dalyvavo bibliotekos „Papartis“ rengtoje edukacinėje kalėdinių atvirukų pamokoje.

Gruodžio 14 dieną mokytojos Gretos šokėjai dalyvavo šokių konkurse „Disko Kalėdos – 2018“, kuris vyko Petro Vileišio progimnazijoje. Šį kartą šokių komandos nariai buvo vertinami individualiai ir neliko nepastebėti. Buvo laimėti I ir II vietos medaliai. 🙂

Kaip ir kasmet gruodžio mėnesį klubas šventė ir minėjo Kalėdas. Kiekvienas būrelis tęsia tradiciją ir paskutinį, prieššventinį, užsiėmimą praleidžia kitaip, t. y. švenčia. 🙂 Buvo smagu dalytis vaišėmis, dovanėlėmis, šventiniais palinkėjimais ir, aišku, žaisti. 🙂

2018 metai – Lapkritis

Lapkričio 27 dieną dizaino būrelio vaikai, lydimi mokytojos Gitanos, lankėsi VJK „Verdenė“, kur vyko rankų darbo kalėdinių eglučių konkursas ir paroda. Buvo ne tik smagu pamatyti savo kūrinius tarp kitų vaikų eglučių, bet ir pasižiūrėti kuo bei kaip gyvena klubas „Verdenė“.

Artėjant gražiausioms metų šventėms dailės būrelis dalyvavo piešinių konkurse „Kalėdinis atvirukas“. Kaip ir visada buvo malonu sulaukti apdovanojimų ir padėkų.

Dailės mokytoja Gitana kartu su Lazdynų mikrorajono bei Varėnos darželiais organizavo piešinių konkursą „Mano mylimiausias gyvūnas“. Buvo sulaukta tikrai labai gražių ir smagių darbų. Paroda vyko pas mus, klube „Lakštingala“.

2018 metai – Spalis

Spalio 1 dieną klubo šokėjai kartu su savo mokytoja Greta smagiai praleido laiką „Karolinos“ boulinge. Vyko intensyvus turnyras ir laimėtojai pasidalijo I, II, III vietas.

Spalio 27 d. klubas rengė ekskursiją į Anykščius. Lydimi lietuvių kalbos mokytojos Vidos vaikai apžiūrėjo Puntuko akmenį, pasivaikščiojo Lajų taku, grožėjosi Anykščių šilo vaizdais, gėrėjosi miesto panorama užlipę į bažnyčios bokštą, lankėsi Angelų muziejuje ir COSMOS veidrodžių kambaryje. Be to, klubo nariai turėjo progą pasižiūrėti šokių kolektyvų konkursą.

Tą pačią, spalio 27, dieną Anykščiuose vyko šokių konkursas „Baltic Amber Anykščiai 2018“, kuriame dalyvavo ir mūsų klubo šokėjos, lydimos šokių mokytojos Gretos. Merginos pasirodė puikiai ir laimėjo II vietą. Sveikiname!